Klātienes nodarbības skolēniem

Izvēlieties interesējošo nodarbību un piesakieties – visas nodarbības ir bezmaksas!

Uzveic enerģijas monstriņus

Bērni kopā ar Elektrum supervaroni Leldi un multfilmas varoni Gustavu dosies aizraujošā piedzīvojumā un uzzinās, kā uzveikt enerģijas monstriņus, kas iemitinājušies gandrīz katrā mājoklī, kaitē planētai un neļauj ietaupīt naudu.

  • Vecumgrupa: pirmsskola un 1. līdz 3. klase
  • Nodarbības ilgums: līdz 1 stundai
  • Dalībnieku skaits: līdz 25 bērniem

Nodarbībā iekļauti dažādi spēļošanas elementi, tostarp rotaļa un radoša darbošanās. Bērni iegūs zināšanas par elektrības, ūdens un siltuma pārdomātu izmantošanu. Programmas saturs (atbilstoši "Skola 2030") palīdzēs veidot pratību pamatus dabaszinātņu mācību jomā.

Uzzināt vairāk par programmu "Uzveic enerģijas monstriņus"

Ielaušanās spēle "Esmu efektīvs"

Tā ir iespēja piedzīvot aizraujošu komandu spēli un gūt zināšanas par gudru un pārdomātu resursu izmantošanu ikdienā! Nodarbības laikā skolēni pilda vairāku līmeņu uzdevumus saistībā ar energoefektivitāti. Tajos iekļauti gan matemātiski aprēķini, gan dabaszinātņu tematika. Spēle notiek komandās, iekļaujot arī sacensību elementu un iespēju attīstīt līdera prasmes.

  • Vecumgrupa: 6. līdz 12. klase
  • Nodarbības ilgums: 1 līdz 1,5 stundas
  • Dalībnieku skaits: līdz 25 skolēniem

Nodarbībā apvienoti uzdevumi no dabaszinātņu, matemātikas, sociālās un pilsoniskās mācību jomām (atbilstoši "Skola 2030"). Pēc nodarbības skolēni mācēs lietot efektīvākos enerģijas taupīšanas paņēmienus un izvēlēties piemērotākos, pamatojot savu izvēli.

Ilgtspējīga pilsēta

Kā pilsēta var kļūt klimatneitrāla līdz 2050. gadam? Ko praksē nozīmē ilgtspējīga attīstība? Šajā nodarbībā skolēni kļūst par pilsētas "Grīntauna" enerģētikas un pilsētplānošanas ekspertiem, lai atrastu piemērotāko enerģijas ražošanas risinājumu.

  • Vecumgrupa: 10. līdz 12. klase
  • Dalībnieku skaits: līdz 25 skolēniem
  • Nodarbības ilgums: 1 līdz 1,5 stundas

Nodarbībā iekļauti uzdevumi no dabaszinātņu mācību jomas (atbilstoši "Skola 2030"). Skolēni iegūst problēmrisināšanas, kritiskās domāšanas un lēmumu pieņemšanas pieredzi.

Skolēni analizē datus, plāno vēja un saules enerģijas parkus, veic aprēķinus par enerģijas ieguvi, izmaksām, CO₂ emisiju samazinājumu un teritorijas izmantošanu. Darbojoties komandās, viņi izvērtē dažādus attīstības scenārijus, pieņem lēmumus un izstrādā stratēģisku plānu pilsētas ilgtspējīgai nākotnei. Nodarbība veicina sadarbības prasmes un izpratni par vides un enerģētikas nozīmi ilgtspējīgā attīstībā.