Kā iespējams samazināt izmaksas?

Jo lielāki mājokļa siltuma zudumi, jo vairāk enerģijas nepieciešams apsildes temperatūras uzturēšanai. Lai saglabātu siltumu, ieteicams noblīvēt logus un durvis, nosiltināt ārsienas, bēniņus un pagraba pārsegumus.

Uzstādot elektriski apsildāmo grīdu, ļoti būtiska ir kvalitatīva grīdas siltumizolācija, lai siltumenerģija tiktu izmantota lietderīgi.

Jo augstāku temperatūru telpā iestatīsiet, jo vairāk elektroenerģijas patērēsiet. Vēlamā temperatūra, kad uzturaties mājoklī, dienā ir no +20 ˚C līdz +22 ˚C un naktī par 3 ˚C līdz 4 ˚C zemāka, bet pārējā laikā, kad neesat mājās, no +16 ˚C līdz +18 ˚C.

Telpas vēdināšanas laikā, ja iespējams, atslēdziet šīs telpas apsildi un atveriet logus līdz galam uz laiku, kamēr nepaspēj atdzist mēbeļu virsmas.

Iegādājoties apsildes ierīci, ieteicams izvēlēties sildītāju ar temperatūras regulēšanas iespējām – taimeri, kas ļaus uzstādīt sildītāja darbības laika grafiku, un termostatu, kas ļaus iestatīt un uzturēt vēlamo telpas temperatūru.

Uzstādot elektriski apsildāmo grīdu, ieteicams izmantot viedo termostatu, kas telpu apsildes temperatūru ļauj kontrolēt attālināti ar viedtālruni vai planšetdatoru, kā arī automātiski pielāgo telpu temperatūru, lai, atgriežoties mājās, būtu silti un enerģija tiktu izmantota efektīvi.

Jautājumi un atbildes par citām tēmām

Vairāk sadaļu