Kādas ir izmaiņas maksājumā?

Izmaiņas Jūsu maksājumā ir atkarīgas no:

  • ikmēneša elektrības patēriņa kilovatstundās (kWh);
  • fāžu skaita Jūsu mājsaimniecībā (lielākai daļai dzīvokļu ir 1 fāzes pieslēgums, privātmāju – 3 fāžu pieslēgums); ja Jums ir 3 fāžu pieslēgums: 

         -- no strāvas lieluma ampēros (A);

         -- no tā, vai Jūsu elektrības skaitītājs atsevišķi uzskaita patēriņu dienā un naktī.

Šo informāciju par katru no objektiem Jūs varat redzēt sadaļas Mani līgumi šķirklī Objekti portāla autorizētajā daļā vai mobilajā lietotnē Elektrum. Informāciju varat atrast arī Jūsu līgumā. 

Lai aprēķinātu, kāda ir maksājuma daļa par sadales pakalpojumiem,  aicinām skatīt infografiku! 

Infografiks

Piemērs, kā aprēķināt maksu par sadales pakalpojumiem mēnesī: 

  • ja Jūsu mājsaimniecībai ir 1 fāzes pieslēgums un vidējais patēriņš mēnesī ir 100 kWh, Jūsu AS “Sadales tīkls” tarifs ir S1. Maksa par sadales sistēmas pakalpojumiem mēnesī ir: 

100 kWh x 0,05334 + 1,50 = 6,83 EUR (ar PVN)

  • ja Jūsu mājsaimniecībai ir 3 fāžu pieslēgums, ievadaizsardzības aparāta strāvas lielums jeb slodze 20 A, skaitītājs neuzskaita atsevišķi patēriņu dienā un naktī, un vidējais patēriņš mēnesī ir 100 kWh, Jūsu AS “Sadales tīkls” tarifs ir S2. Maksa par sadales sistēmas pakalpojumiem mēnesī ir: 

100 kWh x 0,05334 + 20 A x 0,242 = 10,17 EUR (ar PVN)

Lūdzam ņemt vērā – piemērā ir aprēķināta maksājuma daļa par sadales pakalpojumiem, nevis kopējā maksa par elektrību. Ja vēlaties aprēķināt, kā sadales pakalpojumu tarifu izmaiņas ietekmēja Jūsu kopējo maksu par elektrību, aicinām izmantot tarifu salīdzināšanas kalkulatoru

Jautājumi un atbildes par citām tēmām

Vairāk sadaļu