7 mīti par saules paneļiem

1. Latvijā saule spīd pārāk reti, lai saules paneļu uzstādīšana būtu lietderīga

Izrādās, ka Latvijā saule spīd teju tikpat bieži, cik Vācijā, kur saules paneļi ir ļoti izplatīti: 850–1200 h/gadā. Tomēr saules paneļu saražotās elektroenerģijas apjomam ar to nav saistības – saules paneļi elektroenerģijas ražošanai izmanto redzamo gaismu.

2. Saules paneļi elektrību ražo tikai saulainā laikā

Elektrum solārais saules paneļi elektroenerģiju ražo ne vien saulainā, bet arī mākoņainā un lietainā laikā, taču to efektivitāte augstāka ir saulainā laikā.

3. Šādu paneļu apkope ir dārga un laikietilpīga

Saules paneļiem regulāra apkope nav nepieciešama, jo lietus tos no putekļiem attīra, un sniega sega, paneļiem uzsilstot, ātri nokūst vai noslīd. Protams, ja vēlaties, saules paneļus var regulāri kopt un tīrīt, izvēloties piemērotus tīrīšanas rīkus un materiālus.

4. Saules paneļus ir grūti uzstādīt un montāža maksā tik pat, cik paši paneļi

Uzstādīšana un montāža tiek nodrošināta pakalpojuma ietvaros, sastādot aptuveni 10% no kopējās komplekta cenas. Saules paneļu montāža pēc dokumentu saskaņošanas procesa ilgst vidēji vien 2–3 dienas.

5. Tie bojā mājas izskatu un jumtu

Jumtu saules paneļi neapdraud – to svara un lieluma proporcija jumtam rada teju 10 reizes mazāku spiedienu par vēja radīto. Saules paneļu izmantošana kļūst aizvien izplatītāka un liecina par mājas īpašnieka zaļo un moderno domāšanu, tādēļ tie pat piešķir īpašumam zināmu statusu. Tomēr, ja uzskatāt, ka uz mājas jumta tie neizskatās labi, saules paneļus var uzstādīt arī uz zemes. 

6. Šīs tehnoloģijas vēl tikai attīstās un tagad vēl nav tik efektīvas

Lai gan tehnoloģijas nudien ar katru dienu attīstās aizvien straujāk, saules paneļu darbības princips ir nemainīgs. Elektrum solārais saules paneļu darbības mūžs ir vismaz 25 gadi, kuru laikā efektivitāte var samazināties par 10–20%, taču elektroenerģiju tie turpinās ražot vēl vairākus gadus pēc tam. Tehnoloģija ir pietiekami attīstīta un efektīva, lai saules paneļu uzstādīšana būtu lietderīga un atmaksātos.

7. Dokumentu saskaņošanas process saules paneļu uzstādīšanai ir ilgs, sarežģīts un laikietilpīgs

Elektrum nodrošina pilnu servisu: ne tikai saules paneļu piegādi un uzstādīšanu klienta objektā, bet arī palīdzību ar saules paneļu uzstādīšanu saistīto dokumentu kārtošanā Ekonomikas ministrijā, būvvaldē un AS "Sadales tīkls", kā arī atbilstoša saules paneļu komplekta piemeklēšanu. Tādējādi klientam nodrošinām saražotās elektroenerģijas maksimālu pašpatēriņu un atbilstoši vislabāko atdevi no saules paneļu iegādes, kā arī pēc iespējas ātrāku uzstādīšanu. Dokumentu saskaņošanas process ilgst vismaz 3 mēnešus, un mēs nodrošinām, ka ikkatrā solī klients ir informēts un saņem mūsu atbalstu.

Vairāk sadaļu