Kā gudri izvērtēt saules paneļu tirgotāju piedāvājumus?

Saules paneļu tirgus ir ļoti plašs – daudzi piedāvā tos tikai iegādāties, citi arī uzstādīt, atšķiras paneļu veidi un ražotāji. Kā neapmulst plašajā piedāvājuma klāstā? Esam izveidojuši gudras izvēles rokasgrāmatu, lai jūs zinātu, kā pārliecināties, ka izvēlētais piedāvājums būs jums izdevīgs, ērts un bez liekiem pārsteigumiem.

Kam pievērst uzmanību, izvēloties saules paneļus?

 

Fiksētā un biržas cena Noteikta, nemainīga cena

Cena, ko jums piedāvājam, slēdzot līgumu, ir nemainīga – papildu izmaksas jums var rasties vien gadījumā, ja nepieciešama pieslēguma pārbūve, par ko jūs informēs AS "Sadales tīkls". Šādā gadījumā jūs, ja vēlas, varat atteikties no pakalpojuma un saņemt atpakaļ iemaksāto drošības naudu.

Citiem tirgotājiem savukārt piedāvātā cena var būt mainīga – atkarībā no jūsu īpašuma apskates rezultātiem, cena var palielināties vēl vismaz par 10%.

Elektrospeciālistu konsultācija Elektrospeciālistu sertifikācija Lūdzam pārliecināties, ka saules paneļu tirgotāja nolīgtajiem elektrospeciālistiem ir atbilstoša sertifikācija mikroģeneratoru uzstādīšanai. Tas nepieciešams AS “Sadales tīkls” saules paneļu uzstādīšanas atļaujas saņemšanai. Elektrospeciālisti, kas uzstāda Elektrum solārais saules paneļus, visi ir atbilstoši sertificēti.
Nomaksas nosacījumi Nomaksas nosacījumi Elektrum solārais komplektu jums ir iespēja iegādāties bezprocentu nomaksā uz termiņu līdz pat 60 mēnešiem jeb 5 gadiem. Aicinām pārliecināties, vai šādu iespēju piedāvā arī citi tirgotāji un vai nomaksai nav papildu procenti atkarībā no nomaksas termiņa.
Saules paneļu veids Pirmā iemaksa Lūdzam ņemt vērā, ka, iegādājoties saules paneļus, teju visi tirgotāji lūdz veikt pirmo iemaksu jeb drošības naudu. Elektrum solārais pirmās iemaksas lielums ir 10% apmērā no kopējās pakalpojuma vērtības (vai 30% gadījumā, kad saules paneļus iegādājaties bez nomaksas), taču citiem tirgotājiem pirmā iemaksa var būt lielāka.
Garantētās cenas periods Garantijas laiks Elektrum solārais komplektam ir noteikts garantijas laiks: saules paneļiem tie ir 12 gadi, saules invertoram 5 gadi un montāžas darbiem 2 gadi. Pievērsiet uzmanību, cik gadu garantiju citi saules paneļu tirgotāji dod saules paneļiem un invertoram, un vai garantija ir arī montāžas darbiem.
Biržas produkta cena Aprēķinos vērā ņemtie parametri Aicinām pievērst uzmanību, kā tirgotāji aprēķinājuši tādus faktorus kā saules paneļu atmaksāšanās laiks, ietaupījums, ražošanas apjoms u. c. Bieži aprēķini veikti tikai pirmajam ražošanas gadam, neņemot vērā saules paneļu nolietojumu ilgstošā darbībā, vēsturisko saulaino stundu skaitu Latvijā, vai, piemēram, vidējo elektroenerģijas patēriņu. Ja aprēķini tiek veikti iespējami ideālajam gadījumam, tie var būtiski atšķirties no faktiskajiem. Savos aprēķinos esam izmantojuši gan statistiku par saulaino stundu skaitu gadā, gan klientu saražotās elektroenerģijas apjomu, uzstādot šādus saules paneļus Latvijā, tāpat saules paneļu nolietojumu 25 gadu darbības laikā, kā arī citus parametrus.
Elektrības cenas komponentes Cenu veidojošās komponentes Elektrum solārais cenu veido izmaksas par saules paneļu (6, 12, 22 vai 40) iegādi, izmaksas par solārā invertora iegādi, montāžas elementu izmaksas, kā arī transporta, objektu apskates un saules paneļu uzstādīšanas izmaksas. Citi tirgotāji cenā visas šīs komponentes neiekļauj un, piemēram, izmaksas par objektu apskati piestāda papildus.
Pieslēguma veids Iespēja piemērot komplektu atbilstoši pieslēguma veidam un patēriņam Elektrum solārais ietvaros piedāvājam jums četrus dažādus komplektus, kas pielāgoti patēriņa lielumam un pieslēguma veidam. Ir svarīgi šos parametrus ņemt vērā, izvēloties saules paneļus pie kāda no tirgotājiem. Sazinieties ar mūsu klientu servisu – palīdzēsim jums izvēlēties izdevīgāko Elektrum solārais komplektu.
Izdevīgāka cena, pieaugot patēriņam Neto norēķinu veids Neto norēķinam ir vairāki veidi – ir iespējams nodoto elektroenerģiju kopējā elektropārvades tīklā uzskaitīt kilovatstundās vai naudas izteiksmē. Mēs saviem klientiem uzskaiti veicam kilovatstundās, neto norēķinu principam izmantojot vidējo svērto mēneša elektroenerģijas cenu. Lasīt vairāk!
Rēķina apmaksas termiņš Rēķina apmaksas termiņš Noskaidrojiet, vai rēķina apmaksas termiņš ir jums ērts un pieņemams. Elektrum rēķinus jūs varat apmaksāt līdz pat mēneša beigām. Izņēmums saules paneļu iegādes procesā ir drošības naudas rēķins, ko lūdzam apmaksāt 14 dienu laikā. Citiem tirgotājiem ikmēneša rēķina apmaksas termiņš ir, piemēram, tikai 12 dienas.
Saules paneļu veids Saules paneļu veids Ir 3 dažādi saules paneļu veidi: plēves, monokristāliskie un polikristāliskie paneļi. Ņemot vērā mūsu klimatiskos apstākļus, kā arī ražošanas efektivitāti un izmaksas, visizdevīgākie un efektīvākie ir polikristāliskie paneļi, ko piedāvājam arī Elektrum solārais ietvaros.
Vairāki objekti vienā līgumā Ierīču atbilstība Eiropas standartu prasībām Ļoti svarīgi ir saules paneļu komplektu iegādāties no uzticama ražotāja ar garantētu kvalitāti, lai komplektā ietilpstošās ierīces atbilstu Eiropas Savienības standartu prasībām – tikai prasībām atbilstošu paneļu uzstādīšanu apstiprinās Ekonomikas ministrija un AS “Sadales tīkls”. Elektrum solārais pakalpojums atbilst visām nepieciešamajām prasībām.
Produktu maiņas maksa Līguma laušana un drošības naudas atgriešana Dokumentu saskaņošanas procesā var atklāties, ka jūsu īpašumā jāveic pieslēguma izbūve vai pārbūve par jūsu paša līdzekļiem. Esam paredzējuši iespēju klientam lauzt līgumu bez līguma laušanas maksas, turklāt 100% apmērā atgriežam arī iemaksāto drošības naudu. Pievērsiet uzmanību, vai arī citi tirgotāji ir ņēmuši to vērā un šādu iespēju paredzējuši.
Papildu pakalpojumi Papildu pakalpojumi Papildus bez maksas sniedzam atbalstu piemērotākā Elektrum solārais komplekta izvēlē, konsultāciju un palīdzību dokumentu noformēšanā, kā arī iespēju mājas lapā sekot līdzi saražotās elektroenerģijas daudzumam. Ja klienta elektroenerģijas produkts ir ar pakalpojumu Elektrum Apdrošināts, apdrošināšana ir spēkā arī saules paneļu bojājumu gadījumā. Savukārt, lai aizsargātu saules paneļus no iespējamiem zibens un pārsprieguma radītiem bojājumiem, klientiem tiek piedāvāti arī divi maksas papildpakalpojumi – zibensaizsardzības un pārspriegumaizsardzības sistēmu uzstādīšana.
Saules paneļu ražotājs Saules paneļu ražotājs Elektrum solārais saules paneļus klientiem nodrošina sadarbības partneris SIA Sun Invest, kas iekārtas izstrādājusi un pielāgojusi Latvijas klimatiskajiem apstākļiem. Iegādājoties saules paneļus no citiem ražotājiem, īpaši no attālām valstīm, to efektivitāte var būt zemāka.
Vairāk sadaļu