Atpakaļ uz visiem jaunumiem

Elektrum apdrošināts – biežākie negadījumi, par kuriem klienti saņēmuši atlīdzību

09. septembrī, 2022.

Neliels bojājums mājas vai dzīvokļa iekšējā elektroinstalācijā, negaidīts zibens spēriens vai citi elektroierīču bojājumi – tie ir ārkārtas gadījumi, kas var piemeklēt jebkuru. Šādas situācijas piemeklējušas ne vienu vien mūsu klientu. Kas ir bijuši biežākie negadījumi? 

Kopš mūsu klientiem ir pieejami elektroenerģijas produkti ar Elektrum apdrošināts, šādos gadījumos ir iespēja izsaukt elektrospeciālistu, kurš palīdz gan novērst bojājumus, gan pieteikt atlīdzību par bojātajām elektroierīcēm. Rūpējoties par savas mājsaimniecības drošību, Elektrum apdrošināts ir izvēlējušies jau vairāk nekā 90 000 mūsu klientu.

Kādi ir biežākie negadījumi, par ko saņemam pieteikumus?

Pēc mūsu sadarbības partnera sniegtās informācijas klienti atlīdzības gadījumus piesaka katru dienu. Galvenais atlīdzības pieteikšanas iemesls ir elektrotīklu pārspriegums, ko bieži izraisa zibens spēriens, 64 % gadījumu klienti izmantojuši arī elektrospeciālista pakalpojumu elektroinstalāciju bojājumu gadījumā.

1. Zibens spēriens

Lai sabojātu elektrotehniku, ir nepieciešamas vien 0,2 sekundes – tieši tik ilgi notiek zibens izlāde. Latvijas klimatiskajos apstākļos pērkona negaiss parasti novērojams no maija līdz septembrim, vidēji 17 reižu gadā. Tas ir viens no biežākajiem iemesliem, kādēļ tiek bojāta vairāk nekā viena ierīce, kas tobrīd nav bijusi atvienota no tīkla. Turklāt elektrotehnika pēc izlādes parasti tiek sabojāta aptuveni kilometra rādiusā no vietas, kur iespēris zibens.

2. Elektroinstalācijas bojājumi

Dzirksteļojošas rozetes vai gaismas slēdži ir viens no Elektrum apdrošināts atlīdzības pieteikumos visbiežāk minētajiem iemesliem. Elektroinstalāciju bojājumus nevajadzētu ignorēt, jo tie var izraisīt bīstamas elektrotraumas un pat ugunsgrēku. Ja bojāta iekšējā elektroinstalācija, visbiežāk ir sakarsis elektriskais kabelis, tiek atslēgti drošinātāji, neizprotamu iemeslu dēļ pēkšņi pazūd elektrība kādā no telpām, mirguļo apgaismojums utt. Šādos gadījumos iesakām izsaukt elektrospeciālistu Elektrum apdrošināts ietvaros, kas bīstamo bojājumu var novērst maksimāli īsā laikā – arī brīvdienās!

3. Elektroapgādes traucējumu rezultātā bojātas elektroierīces

Sadzīvē mēdz būt nepatīkamas situācijas, kad, piemēram, ziemā elektroapgādes traucējumu gadījumā sabojājas privātmājas apkures sistēma vai elektroierīces. Ja elektroierīcei ir beidzies garantijas laiks, tās vietā bieži atliek iegādāties jaunu. Šādos gadījumos Elektrum apdrošināts ietvaros jums ir iespēja izsaukt meistaru, kurš pārbauda bojātās ierīces un nepieciešamības gadījumā nodrošina to transportu uz servisa centru un atpakaļ. Ja ierīci saremontēt nav iespējams, turpat jūsu dzīvesvietā palīdz aizpildīt dokumentus atlīdzības saņemšanai, lai galva par dokumentu kārtošanu jums vairs nav jālauza. Visbeidzot meistars nodrošina arī seku likvidēšanu, piemēram, sadegušu elektroierīču vai kondicioniera noplūdes gadījumā. Ātri, ērti un bez liekām raizēm!

Kādas ierīces visbiežāk tiek sabojātas?

Mājsaimniecību klienti pērnā gadā visbiežāk pieteikuši atlīdzības tieši sabojāta televizora dēļ – 28% no visām pieteiktajām atlīdzībām bojāts ir ticis TV, savukārt vidējā izmaksātā atlīdzība svārstās ap 400 EUR. Cēloņi ir visdažādākie, nav viena konkrēta līdera – televizorus bojā gan pārspriegums vai elektrības padeves pārtraukums, gan vētra, zibens spēriens.

Otro vietu "topā" stabili ieņem apkures katlu bojājumi, tomēr kopumā cieš tehnika ļoti plašā klāstā – ledusskapji, veļas mašīnas, plītis, datori. Mūsu sadarbības partneris saņēmis arī vairākus neierastus, taču interesantus pieteikumus – par suņa radiosētas, elektriskā gana, niveliera, radioraidītāja, multivārāmā katla, ventilācijas sistēmas, virtuves smalcināšanas iekārtas un zāles pļāvēja-robota bojājumiem. Tas apliecina – jebkuru ierīci pavisam negaidīti var piemeklēt bojājumi. Turklāt arvien pieaug gadījumu skaits, kad vienlaicīgi bojāts vairāk kā viens objekts. Savukārt uzņēmumu vidū visbiežāk tiek sabojātas ražošanas iekārtas vai pati produkcija. 

Kādēļ ir vērts būt Elektrum apdrošinātam?

 • Jums būs iespēja saņemt atlīdzību elektroapgādes traucējumu radītu ierīču bojājumu gadījumos
 • Ar apdrošināšanu jums pienāksies arī bojāto elektroierīču remonts un transportēšana uz/no servisa centra
 • Jūs varēsiet izmantot profesionālu palīdzību elektroinstalāciju bojājumu novēršanai, kā arī palīdzību dokumentu sagatavošanā atlīdzības saņemšanai bojājumu gadījumā
 • Jums būs pieejama elektrospeciālista konsultācija jums ērtā laikā
 • Izvēloties SOS KOMPLEKTU, saņemsiet arī santehniķa, namdara un atslēdznieka palīdzību
 • Atlīdzības pieteikšana ir ļoti ērta – tikai viens zvans!
 • Nodrošinām draudzīgu servisu 24 stundas diennaktī, 7 dienas nedēļā visā Latvijā
 • Jūs varat izvēlēties elektroenerģijas produktu ar Elektrum apdrošinātssākot no 1 EUR mēnesī

Vēl citi interesanti fakti par Elektrum apdrošināts

 • Esam pirmais elektroenerģijas tirgotājs Eiropā, kas klientiem piedāvā šādu energorisku pakalpojumu
 • Elektrum apdrošināts ir mūsu klientu populārākā izvēle starp visiem papildpakalpojumiem
 • Kopš 2014. gada atlīdzībās klientiem ir izmaksāti  teju pusmiljons eiro

Kā pieteikties produktam ar Elektrum apdrošināts?

Savu esošo elektrības produktu pret tādu pašu produktu ar Elektrum apdrošināts jūs varat mainīt bez produktu maiņas maksas sadaļā Elektrība. Vairāk informācijas par apdrošināšanas produkta nosacījumiem aicinām skatīt sadaļā elektrum.lv/apdrosinats.

Lai par elektrību mierīgs prāts, izvēlieties Elektrum apdrošināts!