Kā darbojas elektroenerģijas tirgus?

Elektroenerģijas tirgus juridiskiem lietotājiem Latvijā ir atvērts jau kopš 2007. gada.  Galvenais tirgus atvēršanas mērķis ir radīt konkurenci pēc iespējas vairākos elektroenerģijas piegādes posmos. Tomēr ne visos ķēdes posmos konkurence tehnisku un ekonomisku iemeslu dēļ ir iespējama, tādēļ pēc elektroenerģijas tirgus atvēršanas dažas funkcijas jebkurā gadījumā paliek regulētas.

Tirgus atvēršana nozīmē, ka elektroenerģiju var  iegādāties no brīvi izvēlēta elektroenerģijas tirgotāja. Tāpat kā jebkurā tirgū, arī elektrību var pirkt no tā tirgotāja, kura sniegtie pakalpojumi un piedāvātā cena šķiet vispiemērotākā. Elektroenerģijas fizisko piegādi, ko regulē valsts, turpina nodrošināt elektroenerģijas pārvades un  sadales tīklu operatori – AS „Augstsprieguma tīkls” un AS „Sadales tīkls”   neatkarīgi no izvēlētā tirgotāja.

 par_tirgu_ka_darbojas_elektroenergijas_tirgus_lv.png

Lai iegūtu labāku priekšstatu par elektroenerģijas tirgu, aicinām jūs noskatīties informatīvu video par elektroenerģijas tirgu, tā darbības principiem un klientu ieguvumiem.

Vairāk sadaļu