Kā gudri izvērtēt elektroenerģijas piedāvājumus?

Kopš ir atvērts mājsaimniecību elektroenerģijas tirgus, tajā ir parādījušies daudzi elektroenerģijas tirgotāji. Tirgus kļūst daudzveidīgāks, un jums – elektrības lietotājiem – ir plašākas izvēles iespējas. Taču vai vienmēr skaļākais piedāvājums ir arī labākais?

Tirgotāju piedāvājumus ir vērts uzmanīgi izpētīt – īpaši tad, ja tiek izteikti solījumi par zemākām cenām, ievērojamu ietaupījumu un uzsvērta piedāvājuma caurskatāmība. Lai pārliecinātos, vai tiešām izteiktais piedāvājums būs jums izdevīgs, ērts un bez liekiem pārsteigumiem, jānovērtē piedāvājuma un līguma nosacījumi.

Kam pievērst uzmanību elektroenerģijas līgumā?

Fiksētā un biržas cena Elektrības cenu salīdzinājums Pirmais un galvenais, kam pievērst uzmanību, ir korekts cenu salīdzinājums. Savstarpēji var salīdzināt tikai līdzvērtīgus produktus – fiksētas cenas produktus savā starpā un biržas jeb mainīgas cenas produktus savā starpā. Sev izdevīgāko starp Elektrum produktiem jūs varat aprēķināt produktu kalkulatorā
Līguma nosacījumu maiņa Līguma nosacījumu maiņa Svarīgi pārliecināties, vai izmaiņas līguma nosacījumos tirgotājs var veikt tikai pēc divpusējas vienošanās ar jums kā klientu, nevis vienpusēji.
Garantētās cenas periods Garantētās cenas periods Pārliecinieties, vai līguma nosacījumos ir minēts konkrēts garantētās cenas termiņš – ir tirgotāji, kas patur tiesības cenu jebkurā brīdī mainīt neierobežotu reižu skaitu. Elektrum Ekonomiskais un Elektrum Izdevīgais produkta nosacījumi paredz cenas maiņu ne biežāk kā 2 reizes kalendārajā gadā.
Biržas produkta cena Biržas produkta cena Izvēloties biržas cenas produktu, pievērsiet uzmanību: tirgotājs jums drīkst solīt konkrētu maksu tikai par tirdzniecību, jo elektroenerģijas cena katru mēnesi būs mainīga. Ar Elektrum biržas cenas produkta Elektrum Dinamiskais nosacījumiem aicinām iepazīties šeit!
Elektrības cenas komponentes Elektrības cenu veidojošās komponentes Pārliecinieties, vai tirgotājs elektrības cenā ir atsevišķi uzrādījis visas to veidojošās daļas, t. sk. sadales un pārvades pakalpojumu maksu un PVN. Vienā summā (kā cenu par 1kWh) tās apvienot nav iespējams, jo cena ir atkarīga no jūsu ikmēneša patēriņa. Mēs piedāvājam ērti aprēķināt mēneša maksājumu atbilstoši jūsu patēriņam un pieslēguma veidam objektā. Jums ir nepieciešams pieslēgties un doties uz autorizētās sadaļas produktu kalkulatoru.
Pieslēguma veids Cenā iekļautais pieslēguma veids Pārbaudiet, vai cena aprēķināta atbilstoši jūsu objekta pieslēguma veidam – no tā atkarīga maksa par sadales un pārvades sistēmas pakalpojumiem. Bieži cenu piedāvājums tiek aprēķināts vienas fāzes pieslēgumam, kas izmaksu ziņā ir lētākais. Pieslēdzoties jeb autorizējoties jūs varat precīzi aprēķināt izmaksas atbilstoši pieslēguma veidam īpašumā, izmantojot produktu kalkulatoru un pie interesējošā produkta spiežot pogu "Kā veidojas maksājums". 
Izdevīgāka cena, pieaugot patēriņam Jo lielāks patēriņš, jo izdevīgāka cena Izpētiet, vai tirgotājs jums nodrošinās zemāku cenu, ja jūsu patēriņš palielināsies. Produkti Elektrum Ekonomiskais un Elektrum Izdevīgais ir veidoti atbilstoši patēriņam – produktam Elektrum Izdevīgais produkta mēneša maksa ir tā cenas sastāvdaļa, kas konkrētā produkta ietvaros ļauj nodrošināt izdevīgāku cenu pie lielāka patēriņa.
Rēķina apmaksas termiņš Rēķina apmaksas termiņš Apskatiet, vai rēķina apmaksas termiņš ir jums pieņemams. Elektrum rēķinus jūs varat apmaksāt līdz pat mēneša beigām, citiem tirgotājiem termiņš ir, piemēram, tikai 12 dienas.
Vairāki objekti vienā līgumā Iespēja līgumā iekļaut vairākus īpašumus Jūsu ērtībām mēs piedāvājam līgumā iekļaut vairākus īpašumus. Jūsu interesēs svarīgi ir izpētīt, vai šādu iespēju piedāvā arī citi tirgotāji. 
Produktu maiņas maksa Produkta pirmstermiņa maiņas un līguma laušanas maksa Noskaidrojiet, vai un kāda ir produktu maiņas un līguma laušanas maksa. Lielākajai daļai Elektrum elektroenerģijas produktu nav ne līgumu laušanas, ne produktu maiņas maksas.
Papildu pakalpojumi Papildu pakalpojumi Salīdziniet, vai un kādi pakalpojumi jums tiek papildus piedāvāti. Elektrum Jūsu ērtībām piedāvā mobilo lietotni, produktus ar apdrošināšanu, ērtu pašapkalpošanās portālu, energoefektivitātes konsultācijas, sadarbības partneru piedāvājumus Draudzīgajos labumos, atgādinājumus par skaitītāju rādījumu nodošanu un rēķinu apmaksu u. c.