Atpakaļ uz visiem jaunumiem

175 000 cilvēku vienojušies dāvanas izveidē Latvijai simtgadē

27. novembrī, 2018.

Projekts „Izdziedam 100”, kuru kā dāvanu Latvijai aizsākām pērnā gada novembrī, ir noslēdzies! Latvieši kopā izdziedājuši 10 358 dziesmas, veidojot pasaulē garāko digitālo kopdziesmu!

„Bija lieliski vērot, kā top mūsu tautas dāvinājums valstij svētkos. Nepilna gada laikā šīs idejas vārdā vienojušies tik daudz latviešu – gan tie, kas dzīvo tepat, Latvijā, gan tautieši ārzemēs. Ne mirkli nešaubījāmies, ka latvieši ir dziedātāju tauta, bet šāda cilvēku aktivitāte dara mūs patiesi lepnus,” teic Solvita Linde, AS „Latvenergo” Mārketinga un klientu apkalpošanas direktore.

„Izdziedam 100” ir mūsu iniciēta visas tautas dāvana Latvijai simtgadē – interaktīva mūzikas platforma, kurā pievienoti vairāk nekā 400 latviešu nozīmīgākie skaņdarbi. Saturu veidojuši Latvijā zināmi muzikologi Juris Vaivods un Daiga Mazvērsīte, savukārt dziesmu apstrādi, fonogrammu un nošu izveidi veica Aigara Grāvera ierakstu studijas mūziķu kolektīvs.

Tās izdziedot, ikvienam bija iespēja pievienot savu balsi vietnē topošajai kopdziesmai. Kādēļ tā īpaša? Tā ir ne vien Latvijā, bet arī teju nu jau pasaulē garākā digitālā kopdziesma, turklāt latviešu valodā! Un vēl – šo kopdziesmu decembrī nodosim Latvijas Nacionālajai bibliotēkai kā simbolisku dāvanu valstij simtgadē, kur to pievienos digitālajai kartotēkai.

Projekts tapa ar Latvijas simtgades biroja, Kultūras ministrijas un Latvijas Nacionālās bibliotēkas atbalstu. Projekta ietvaros gada garumā cilvēkus dziedāt aicināja „Izdziedam 100” vēstneši – gan dziedot paši, gan organizējot aktivitātes, lai sniegtu iespēju dziedāt citiem. Tāpat ikviens tika aicināts savu dziedājumu dāvāt Latvijai festivālā „Staro Rīga” 2017. un 2018. gadā, XXVI Vispārējos latviešu Dziesmu un XVI Deju svētkos, „Dinamo Rīga” mājas spēlēs Arēnā Rīga, Muzeju naktī 2018 u. c.

Vēl līdz decembra beigām aicinām iepazīties ar projektā paveikto, apmeklējot vietni www.izdziedam100.lv – lasot vēsturiskos aprakstus par dziesmām, skatot notis un klausoties oriģinālos dziesmu izpildījumus, kā arī lūkojot, cik daudz cilvēku katru dziesmu izpildījuši. Un jau decembrī aicinām ikvienu apmeklēt Latvijas Nacionālo bibliotēku, kur vietnes saturs turpmāk glabāsies kā daļa no bibliotēkas digitālā arhīva – kā liecība mūsu nākamajām paaudzēm par aizvadīto simtgades gadu.

Vairāk sadaļu