Atpakaļ uz visiem jaunumiem

Elektrum objektā „Skaņgaisma” dziedājumu Latvijai dāvājuši teju 9 tūkstoši cilvēku

21. novembrī, 2018.

No 16. līdz 19. novembrim valsts svētku ietvaros norisinājās gaismas festivāls Staro Rīga, kurā Elektrum piedalījās ar objektu „Skaņgaisma”.

Festivāla ietvaros ikvienam apmeklētājam bija iespēja ieraudzīt, kā skaņa pārtop gaismā, kas uzaust un aizmargo, lai atmirdzētu Gaismas pils! Šī gada festivāla vadmotīvs bija „Augšāmcēlās Gaismas pils”. Staro Rīga informē, ka festivālu kopumā apmeklējuši vairāk nekā 350 000 cilvēku.

Tā kā objekts „Skaņgaisma” tapa Elektrum projekta Izdziedam 100 ietvaros, ikvienam bija iespēja piedalīties dāvanas izveidē Latvijai. Šo iespēju kopumā izmantoja 8585 cilvēki, izdziedot 320 dziesmu un pievienojot tās Elektrum veidotajai kopdziesmai kā dāvanai valstij svētkos. Populārākā Staro Rīga apmeklētāju izpildītā dziesma bija „Mana dziesma”, kas svētku laikā izpildīta 20 reizes.

Visas festivāla ietvaros izdziedātās dziesmas varat atrast un noklausīties vietnes www.izdziedam100.lv kopdziesmā, meklētājā ievadot „Staro Rīga 2018”. Digitālā kopdziesma decembrī tiks dāvāta Latvijas Nacionālajai bibliotēkai, kas nozīmē, ka nākotnē visus dziedājumus varēs klausīties arī mūsu nākamās paaudzes.

Aicinām ieskatīties, kā aizritējis Staro Rīga 2018 festivāls Elektrum veidotajā objektā „Skaņgaisma”!

Vairāk sadaļu