Caurplūdes ūdens sildītājs

  • Kompakts sildītāja izmērs, ierīci var ērti paslēpt interjerā. Ūdeni sasilda momentāni – atverot ūdens jaucējkrānu, uzreiz tek karsts ūdens. Nerodas siltuma zudumi, jo ūdens netiek nepārtraukti uzturēts karsts tvertnē, kā tas ir boilerā.
  • Tātad šis ūdens sildītājs ir efektīvāks nekā boilers, taču tam ir ierobežojums – lielā elektriskā jauda, līdz ar to ir nepieciešams trīsfāžu elektroenerģijas pieslēgums un ievadaizsardzības aparāta strāvas lielums vismaz 25 ampēri (A). To parasti nav iespējams uzstādīt vietās, kur ir tikai vienfāzes pieslēgums.

Ieguvumi

Trūkumi

Nav siltuma zudumu, jo ūdeni silda tikai tajā brīdī, kad to lieto

Momentāni sasilda cauri plūstošo ūdeni

Kompakts izmērs

Iespējams uzsildīt neierobežotu ūdens daudzumu

Liela elektriskā jauda, vidēji 15 kW

Vajadzīgs trīsfāžu pieslēgums un ievadaizsardzības aparāta strāvas lielums vismaz 25 A

Nepieciešamais ūdens spiediens ir vismaz 2,5 atmosfēras

  • Lai lieki netērētu elektroenerģiju, ieteicams izvēlēties atbilstošas jaudas caurplūdes ūdens sildītāju, bet arī jāskatās, lai jauda nav pārāk maza un sildītājs spētu nodrošināt karsto ūdeni visās ūdens ņemšanas vietās. Piemēram, ūdensapgādes sistēmā aukstā ūdens temperatūra ir 10 grādu, mēs vēlamies to uzsildīt līdz 40 grādu temperatūrai, tātad temperatūras starpība ir 30 grādi. Tāpat vēlamies, lai ūdens caurplūde būtu pietiekami liela – 10 litri/minūtē. Tātad mums ir piemērots caurplūdes ūdens sildītājs ar 21 kW jaudu.

Caurplūde.png

  • Ūdens sildīšana (ja tiek izmantota) ir nozīmīgs biroja izmaksu avots. Parasti tā veido aptuveni 7 % līdz 12 % elektrības izmaksu.

Ir četri veidi, kā samazināt ūdens sildīšanas izmaksas:

  1. Izmantojiet mazāk karstā ūdens.
  2. Samaziniet ūdens sildītāja termostata temperatūru.
  3. Izolējiet tilpuma ūdens sildītāju jeb boileru.
  4. Iegādājieties jaunu, efektīvāku sildītāja modeli, piemēram, sildītāju bez tvertnes.

Jautājumi un atbildes par citām tēmām