Ledusskapis

Ledusskapja izvēle un tā lietošana

  • Būtisks faktors ledusskapja izvēlē ir tā ietilpība – lielāka tilpuma ledusskapji patērē vairāk elektroenerģijas. Ledusskapja tilpums jāizvēlas, ņemot vērā cilvēku skaitu, kas to izmantos, kā arī nepieciešamo produktu uzglabāšanas daudzumu. Ja līdz šim ledusskapis vienmēr stāvējis pustukšs, nākamo var iegādāties mazāka tilpuma.

Ledusskapis.png

  1. Elektroierīces ražotājs un modelis
  2. Energoefektivitātes klase
  3. Prognozētais elektroenerģijas patēriņš, kWh/gadā
  4. Saldētavas tilpums, litros
  5. Atdzesēto produktu tilpnes tilpums, litros
  6. Trokšņu līmenis, decibelos, un trokšņu līmeņa klase
  7. QR kods

Elektroenerģijas patēriņš norādīts, pieņemot, ka ledusskapis tiek atbilstoši ekspluatēts.

Ledusskapja iestatījumi un novietojums

  • Ledusskapī iestatiet temperatūru +5 °C, savukārt saldētavā –18 °C. Par katru lieki pazeminātu grādu ledusskapja elektroenerģijas patēriņš palielinās par 5 %. Ja ledusskapim ir temperatūras regulators bez konkrētām temperatūras norādēm, iestatīto temperatūru var pārbaudīt, ledusskapī ievietojot šādām temperatūrām piemērotu termometru.
  • Īpaši energoefektīvi ir ledusskapji ar iespēju regulēt temperatūru atsevišķi atdzesēto produktu tilpnē un saldētavā.
  • Ledusskapis jānovieto atstatus no siltuma avotiem – radiatora, plīts un citām ierīcēm, kas darbojoties izdala siltumu, kā arī no tiešiem saules stariem. Tāpat to nav ieteicams novietot pārāk tuvu sienai, telpas stūrī vai nišā, jo netiks nodrošināta gaisa cirkulācija un palielināsies elektroenerģijas patēriņš. Ledusskapim apkārt jābūt 5–10 cm brīvai vietai gaisa cirkulācijai.
  • Ja izvēlaties iebūvējamu ledusskapi, jāievēro, ka iebūvēt drīkst tikai šādam mērķim paredzētu ierīci. Iebūvējot brīvi stāvošu ledusskapi, elektroenerģijas patēriņš nesamērīgi palielināsies. Izvēloties ledusskapi, jāatceras, ka iebūvēšanai paredzētiem ledusskapjiem ir par aptuveni 20 % lielāks elektroenerģijas patēriņš nekā brīvi stāvošām ierīcēm.

Ieteikumi, kā ikdienā birojā samazināt ledusskapja elektroenerģijas patēriņu

  • Pārtiku uzglabājiet noslēgtos traukos, tādējādi ledusskapī neradīsies nevēlams mitrums un aromāts.
  • Nelieciet ledusskapī karstus produktus. Tvaiks veicina apledojuma veidošanos ledusskapja dzesētājā, palielinot elektroenerģijas patēriņu.
  • Neatstājiet ilgstoši vaļā ledusskapja durvis, jo tādā veidā ledusskapī ieplūdīs siltais gaiss, radot nepieciešamību atkal pazemināt temperatūru.
  • Pārbaudiet, cik blīvi noslēdzas ledusskapja durvis. Ja ledusskapja durvīs iespiestu papīra lapu ir grūti izvilkt – viss ir kārtībā. Ja lapa no durvīm izslīd, iesakām notīrīt blīvgumiju, ja tā ir bojāta – nomainīt, lai ledusskapī neieplūstu siltais gaiss.
  • Tāpat kā mājās, arī birojā ledusskapi ieteicams regulāri iztīrīt, kā arī vismaz reizi ceturksnī notīrīt putekļus no dzesētāja restēm ledusskapja aizmugurē – tie aizkavē dzesēšanu.

Jautājumi un atbildes par citām tēmām