Trauku mazgāšana

  • Iesakām aprīkot ūdens jaucējkrānus ar ūdeni taupošu uzgali – aeratoru. Tas sajauc ūdeni ar gaisu, samazinot ūdens patēriņu pat līdz 50 %. Ja plānojat iegādāties aeratoru, vispirms pārbaudiet, vai ūdens krāns jau nav ar to aprīkots. To var viegli noteikt, apskatot ūdens strūklu – ja tā ir balta un saputojusies, krāns jau ir aprīkots ar aeratoru, ja strūkla ir caurspīdīga, ieteicams uzstādīt aeratoru.
  • Savukārt lai samazinātu ūdens patēriņu dienas laikā, biroja virtuvē uzstādiet trauku mazgājamo mašīnu. Kāpēc? Piemēram, ja salīdzinām vienāda trauku skaita – 14 komplektu – mazgāšanai nepieciešamo ūdens daudzumu, tad, mazgājot tos rokām, tiek patērēts 60–80 litru siltā ūdens, savukārt trauku mazgājamajā mašīnā – 10–14 litru auksta ūdens. Bet no elektroenerģijas patēriņa skatoties, trauku mazgājamā mašīna vidēji patērē 1–2 kWh atkarībā no iekārtas modeļa un konkrētās mazgāšanas programmas.

Trauku mazgājamās mašīnas izvēle un tās lietošana

  • Augstākās klases trauku mazgājamā mašīna ir pat ļoti ekonomiska – vienā reizē izlieto vien 6 līdz 8 litrus ūdens, nomazgājot 12 personu trauku komplektus.

traukumu mazgāšana.png

  1. Elektroierīces ražotājs un modelis
  2. Energoefektivitātes klase
  3. Prognozētais elektroenerģijas patēriņš, kWh/100 ciklos
  4. Maksimālais trauku komplektu skaits
  5. Ūdens patēriņš vienā eko programmas ciklā, litros
  6. Eko programmas ilgums, stundas:minūtes
  7. Trokšņu līmenis, decibelos, un trokšņu līmeņa klase
  8. QR kods

Elektroenerģijas patēriņš noradīts eko programmā 100 ciklos.

Ieteikumi, kā ikdienā birojā samazināt trauku mazgājamās mašīnas elektroenerģijas patēriņu

  • Lielāko elektroenerģijas daudzumu trauku mazgājamā mašīna patērē ūdens sildīšanai, tāpēc trauku mazgāšanai jāizmanto cikli ar zemāku ūdens temperatūru.
  • Mazliet netīrus traukus var efektīvi nomazgāt 40 grādu temperatūrā un īsākās mazgāšanas programmās. Savukārt programmas ar augstāku mazgāšanas temperatūru, piemēram, 70 grādu, un garāku ciklu ir piemērotas netīrākiem un apkaltušiem traukiem.
  • Lai efektīvi izmantotu ūdeni un elektroenerģiju, vēlams trauku mazgājamās mašīnas grozus pilnībā aizpildīt ar traukiem, nevis mazgāt tikai dažus priekšmetus. Ja tas ir sarežģīti, jāizvēlas trauku mazgājamā mašīna ar viena groza mazgāšanas funkciju.
  • Trauku mazgājamā mašīna traukus nomazgā un nožāvē lieliskā kvalitātē, ja trauki iekārtas grozos ir izvietoti korekti – atbilstoši lietošanas instrukcijai.
  • Ja trauku mašīnai ir divi atsevišķi grozi, apakšējā grozā ieteicams ievietot netīrākus un lielākus traukus, savukārt augšējā – mazliet netīrus un trauslākus traukus. Tāpat arī jāpārliecinās, vai ir izvēlēta piemērota mazgāšanas programma atkarībā no trauku veida un netīrības pakāpes.
  • Lietojot trauku mazgājamo mašīnu, ieteicams izvēlēties ekonomisko mazgāšanas programmu – tādējādi ūdens patēriņu viena cikla laikā var samazināt līdz pat divām reizēm.
  • Lai trauku mazgājamā mašīna darbotos efektīvāk – īsāku laiku un ar mazāku elektroenerģijas patēriņu –, regulāri jātīra tās filtrs.
  • Viens no iemesliem, kādēļ trauki pēc mazgāšanas var būt vēl netīri, ir aizsērējis filtrs. Trauku mazgājamās mašīnas tilpnes grīdā ir iestrādāts filtrs, kurš no lieliem netīrumiem attīra mazgāšanas ūdeni, kas tiek atkārtoti izmantots mazgāšanas ciklā. Šo filtru ieteicams regulāri pārbaudīt un nepieciešamības gadījumā iztīrīt, lai nodrošinātu augstāku trauku mazgājamās mašīnas veiktspēju.
  • Ieteicams lietot optimāla daudzuma un ekoloģiskus trauku mazgāšanas līdzekļus, jo tie ir tikpat efektīvi kā citi mazgāšanas līdzekļi, bet daudz draudzīgāki dabai.

Jautājumi un atbildes par citām tēmām