Kultūra, izklaide un svētki

Atpūtai un harmonijai

Teātra festivāla “Zelta Maska Latvijā” izrāde “Spītnieces savaldīšana”

-10%

Piedāvājums: 10% atlaide teātra festivāla “Zelta Maska Latvijā” izrādes “Spītnieces savaldīšana” apmeklējumam.
Izrādes 8. un 9.oktobrī Latvijas Nacionalajā operā (Lielais teātris, Maskava) 

Strādāt kopā ar Žanu Kristofu Majo alkst visa deju teātra pasaule. Viņa izrādes tiek spēlētas Kanādā un ASV, Dānijā un Vācijā, Šveicē un Zviedrijā… Tomēr īstus lietpratējus nepiemānīt. Viņi labi zina, ka savus baletus pārcelt uz citu teātru skatuvēm šis slavenais francūzis piekrīt gan, taču oriģināldarbus rada tikai vienai vienīgai trupai – Les Ballets de Monte Carlo, kuru pats radījis un izaudzinājis.
Un tikai reizi Majo ir pieļāvis izņēmumu – iestudējot «Spītnieces savaldīšanu» Maskavas Lielajā teātrī. Dmitrija Šostakoviča kino mūzikā Žans Kristofs ir atradis īpašības, kas sabalsojas ar viņa paša daiļradi, – skaistumu, artistiskumu un galēju emocionalitāti. Šekspīra komēdijā – efektīgu sižetu un interesantus varoņus («Man svarīgākais ir likt publika sajust, ka, rau, šī kaķene ir atradusi savu runci, ne parādīt mežonīgu būtni un viņas dresētāju,» horeogrāfs saka). Un tad sacerējis izrādi, kas ir smalka un smieklīga, leksikas un estētikas ziņā mūsdienīga, erotiska un nedaudz glamūrīga, ar apburošu lomu kaskādi un pēcgaršu, kuru visvienkāršāk var aprakstīt ar vārdu «eiforija»!

Uzzināt vairāk

Teātra festivāla “Zelta Maska Latvijā” izrāde “Valdnieks Edips”

-10%

Piedāvājums: 10% atlaide  teātra festivāla “Zelta Maska Latvijā” izrādes “Valdnieks Edips” apmeklējumam 10.oktobrī Dailes teātrī Rīgā (Vahtangova teātris, Maskava) 

Pieskarties antīkajām vērtībām vienmēr ir riskanti. Kā rekonstruēt bezgalīgi tālu laikmetu – tā likumus, estētiku, sižetus? Kā padarīt to saprotamu, tuvināt mūsdienu skatītājiem, lai viņus saviļņotu? Kā pastiept roku pāri mūžībai un sajust laika pieskārienu? Kā šodien izdzīvot šo laiku?
Rims Tumins zina, kā. Viņš neietērpj lugas varoņus hitonos un tunikās. Viņš kopā ar tiem stāsta par galveno – par divkauju ar likteni, par cilvēcisko cieņu un prasmi neliekties likteņa lēmuma priekšā. Par gara cildenumu un žēlsirdību – diviem varoņtikumiem, ko nevar nedz atņemt, nedz samīt, nedz aptraipīt. Par spēcīgu cilvēku, līderi, kurš spēja sodīt pats sevi: izraidīt sevi no valsts, aiziet no dzīves ubaga lomā. Mūsdienīgāku sižetu grūti iedomāties! Bet to, ka «Valdnieks Edips» tomēr ir antīkā traģēdija, mums atgādinās visīstenākie grieķi. Tautas balss. Koris.

Uzzināt vairāk

Teātra festivāla “Zelta Maska Latvijā” izrāde “Mūsu klase”

-10%

Piedāvājums: 10% atlaide teātra festivāla “Zelta Maska Latvijā” izrādes “Mūsu klase” apmeklējumam 14.oktobrī Ventspilī un 16.oktobrī Liepājā (Vahtangova teātris, Maskava)

2008. gadā poļu dramaturgs Tadeušs Slobodzjaneks sarakstīja satriecošu lugu, kuras darbība aptver vairākas desmitgades – no 20. gadsimta 20. gadu beigām līdz mūsdienām. 

Uzzināt vairāk

Teātra festivāla “Zelta Maska Latvijā” izrāde “Vīrs, kurš noturēja savu sievu par cepuri"

-10%

Piedāvājums: 10% atlaide teātra festivāla “Zelta Maska Latvijā” izrādes “Vīrs, kurš noturēja savu sievu par cepuri” apmeklējumam 15.oktobrī Ventspilī un 17.oktobrī Liepājā (Majakovska teātris, Maskava)

Amerikāņu neiropsihologa Olivera Saksa grāmata «Vīrs, kurš noturēja savu sievu par cepuri» savulaik burtiski satricināja pasauli. Maikls Naimens, balstoties uz to, sarakstīja operu. Pīters Bruks izveidoja pirmo teātra iestudējumu. Arī Majakovska teātris bija pirmais – taču Krievijā: jaunais režisors Ņikita Kobeļevs un viņa biedri varonīgi ienira to ļaužu pasaulē, kuri cieš no nervu tika, dzird mūziku un balsis, zaudē spēju orientēties telpā un laikā, žonglē ar skaitļiem un neatpazīst tuviniekus. Gadījumi no ārsta prakses, kurus aprakstīja Sakss, būtu viegli pārvēršami amizantu aktierdarba etīžu krājumā, ar ko uzjautrināt publiku.

Uzzināt vairāk

Izrāde "Oblomovs"

-15%

Piedāvājums: 15% atlaide 2 biļešu iegādei uz izrādi “Oblomovs”
Izrādes datumi: 22.,25.septembrī plkst. 18:00 JRT Lielajā zālē, Miera ielā 58A

19.gadsimta vidus, Pēterburga. Stāsts par krievu muižnieku, kurš visu savu dzīvi, figurāli izsakoties, pavada tā arī „neizkāpjot no gultas”. Pretēji klišejiskai interpretācijai, kurā Oblomovs tiek uzskatīts par slinkuma simbolu (līdzīgi „Sūnu ciemam”, tikai krievu variantā), mums šis stāsts vairāk rādās kā ļoti poētiska un filozofiska līdzība par dzīves eksistenciālo trauslumu. 

Uzzināt vairāk

Izrāde "Kas ir Silvija?"

-15%

Piedāvājums: 15% atlaide 2 biļešu iegādei uz izrādi “Kas ir Silvija?”
Izrādes datumi: 16.oktobrī plkst.19:30; 26.oktobrī plkst. 19:00 JRT Mazajā zālē, Miera ielā 58A

“Kas ir Silvija?” ir skats uz ģimeni komiski absurdā rakursā. Ģimenes draugs, televīzijas žurnālists Ross, intervē ģimenes galvu jubilejas pārraidei, un negaidot atklājas skelets skapī...

Uzzināt vairāk

Valmieras drāmas teātra izrāde "Baladīna"

-30%

Piedāvājums:  30% atlaide biļešu iegādei uz izrādi “Baladīna” Valmieras drāmas teātrī.
Izrādes datums: 6.10.2018, plkst. 18:30 un 7.10.2018, plkst.13:00

“Baladīna”, sarakstīta 1834.gadā, ir viena no spožākajām un krāšņākajām poļu dzejnieka un dramaturga J.Slovacka lugām. Latvijas teātrī tā tiek iestudēta pirmo reizi. Iestudējums ir režisora Viestura Kairiša debija Valmieras teātrī, kurš pēc augsti novērtētajiem, leģendārā vācu 19. gadsimta komponista Riharda Vāgnera operu iestudējumiem Eiropā, turpina palikt uzticīgs saviem ideāliem: „Esmu režisors, kurš var taisīt lielu materiālu"

Uzzināt vairāk

Iedvesmas pilniem brīžiem

Forum Cinemas

Piedāvājums: 5 EUR atlaide divām Pieaugušo biļetēm "Kino Citadele" jebkurā zālē

Ir īstais laiks doties uz kino!

Uzzināt vairāk

Dinamo Riga 11.sezonas spēles

-20%

Piedāvājums: 20% atlaide ieejas biļetēm uz Dinamo Rīga 11.sezonas spēlēm

Pirmā "Dinamo Rīga" 11. sezonas mājas spēle jau 8. septembrī!

Uzzināt vairāk

Neaizmirstamiem mirkļiem

Izklaides parks “Avārijas Brigāde”

-17%

Piedāvājums: īpaša cena ieejas biļetei Izklaides parka apmeklējumam - 10.00 EUR / 1 personai. ATLAIDE SPEKĀ NO 3.SEPTEMBRA!

Piepildi savas ģimenes brīvdienas ar prieku un kopā būšanu!
Izklaides parks "Avārijas brigāde" ir lieliska vieta, kur pavadīt aizraujošu dienu kopā ar ģimeni.

Uzzināt vairāk

Aizraujošiem notikumiem

Muzikālais šovs bērniem "Barboskini"

-20%

Piedāvājums: 20% atlaide ieejas biļešu iegādei uz muzikālo šovu bērniem "Barboskini. Jaunā misija"
Notikuma datums: 28.10.2018, Kongresu namā, plkst.15:00

 

Aizraujošo muzikālo tūres-šovu kurā tiek izmantotas visjaunākās tehnoloģijas, galvureibušus efektus, jautras dziesmas un dejas.  Izrāde tapusi no režisoriem, kuri veidojuši tādus hītus, kā “Jaunais Gads pie Barbiskiniem” un “Barboskini kibertelpā”. Kompjūtera grafikas, labi pazīstamie krāsainie kostīmi, aizraujošas dziesmas kopā ar lielisku mākslinieku spējam uzdāvinās visiem viesiem vel nebijušas emocijas. Izrādē piedalās īsti teatrālie un cirka mākslinieki un iecīnītākie bērnu personāži – Barboskini.

Uzzināt vairāk

Teātra izrāde "Luntiks un viņa draugi"

-20%

Piedāvājums: 20% atlaide ieejas biļešu iegādei uz teātra izrādi "Luntiks un viņa draugi"
Notikuma datums: 28.10.2018, Kongresu namā, plkst.11:00

Teātra izrāde pašiem mazākajiem skatītājiem – muzikālais uzvedums "Luntiks un viņa draugi". Izrāde rādīta pēc populārā multiseriāla un animācijas kino studijas “Meļņica”.

Izrādes pamatā ir piecas novellas, no kurām katrai ir sāva tēma – jautri, spilgti, iespaidīgi un vēl nes pamācošu raksturu.
Izrāde ir piesātināta ar mūzikas, deju numuriem un fragmentiem ar interaktīvu, kas nozīmē, ka katrs bērns varēs piedālīties priekšnesumā un palīdzēt Luntikam atrisināt mīklu, priecāties kopā ar viņu un viņa draugiem.

Uzzināt vairāk

Dzīvespriekam un labsajūtai

Simfoniskā orķestra "IP orchestra" koncerts

-20%

Piedāvājums: 20% atlaide ieejas biļešu iegādei uz "IP Orchestra" koncertu.
Notikuma datums: 15.12.2018., plkst. 20:00, Rīgas Kongresu namā

Sankt-Pēterburgas simfoniskais orķestris Igora Ponamorenko (IP orchestra) vadībā, piedaloties Marijinskas teātra balsīm, tas ir zīmols, kas plaši pazīstams ne tikai Krievijā, bet arī ārpus tās. Koncerttūru bagāžā ir uzstāšanās 5 kontinentu slavenākajās skatuvēs, milzums uslavējošu kritiķu un klausītāju atsauksmju un atzinību.

Uzzināt vairāk

Vairāk sadaļu