Atbalsts Ukrainai

Mūsu darbs jau daudzu gadu garumā ir nodrošināt enerģiju ikvienā Latvijas mājā, lai top siltums, ēdiens un mājīgums, lai ikviena cilvēka ikdiena ir piepildīta ar labsajūtu. Arī šajos apstākļos, kad Ukrainā norisinās cīņa par tautas un valsts izdzīvošanu, uzskatām par savu pienākumu turpināt nodrošināt enerģijas nepārtrauktību Latvijā, lai jūs savu enerģiju varētu veltīt palīdzībai grūtībās nonākušajiem.

Šobrīd vēl būtiskāks ir kļuvis jautājums par Latvijas patstāvību un neatkarību no citu valstu enerģijas. Straujiem soļiem virzām uz priekšu vēja un saules parku izbūves projektus, kā arī esam operatīvi veikuši iepirkumu aptuveni 2 teravatstundu (TWh) gāzes iegādei no Norvēģijas, ASV un Kataras mūsu termoelektrostaciju ražošanas apgādes drošumam. Noslēgtie līgumi paredz sašķidrinātās dabasgāzes piegādi uz Klaipēdas Termināli un gāzes iesūknēšanu Inčukalna pazemes gāzes krātuvē aprīlī un maijā. Iegādātais gāzes apjoms nodrošinās elektroenerģijas un siltumenerģijas ražošanu atbilstoši plānam 2022. gadā, un vienlaikus paredzēs gāzes rezerves iespējamas energokrīzes situācijā.

Tāpat no mārketinga aktivitāšu plāniem esam izslēguši ikvienu kanālu, kas bāzēts Krievijā vai kas saturu iepērk no Krievijas.

Aicinām arī jūs atbalstīt Ukrainas tautu šajā grūtajā brīdī:

  • veikt ziedojumu nepieciešamo preču iegādei un piegādei
  • palīdzēt Ukrainas bēgļiem, piedāvājot naktsmītni, transportu vai cita veida atbalstu
  • informēt par notiekošo savus radus, draugus un sadarbības partnerus Krievijā, kopā veicinot patiesas informācijas izplatīšanu ar mērķi izbeigt karu. 

Mūsu spēks ir vienotībā un vēlmē palīdzēt. Palīdzēsim kopā un dosim spēku Ukrainas cilvēkiem cīņā par brīvību!

 elektrum gaismu Ukrainai