Elektrum
Dinamiskais dabasgāzes produkts


Elektrum
Dinamiskais dabasgāzes produkts

Ja vēlaties maksāt par dabasgāzi mainīgu cenu, kāda katru mēnesi tiek noteikta biržā, Elektrum Dinamiskais Dabasgāze Virtuvei (ja gadā patērējat līdz 500m3 (līdz 5269kWh gadā)) vai Elektrum Dinamiskais Dabasgāze Siltumam (ja gadā patērējat virs 500 m3 (5269 kWh)) ir piemērots tieši jums!


Dinamiskajam jeb biržas produktam cena par nākamo mēnesi tiek noteikta divas darba dienas pirms tā sākuma un publicēta atbilstoši cenu izmaiņām International Exchange (ICE) biržas mājas lapā.


Lūdzu, ņemiet vērā, ka, izvēloties Elektrum Dabasgāze Dinamiskais produktu, jums nebūs pieejams Izlīdzinātais maksājums - norēķiniem pieejams tikai Rēķins

  • Bez līguma laušanas un produkta maiņas maksas.
  • Beztermiņa līgums.

Aprēķināt mēneša maksājumu dabasgāzes kalkulatorā

Ja vēlaties maksāt par dabasgāzi mainīgu cenu, kāda katru mēnesi tiek noteikta biržā, Elektrum Dinamiskais Dabasgāze Virtuvei (ja gadā patērējat līdz 500m3 (līdz 5269kWh gadā)) vai Elektrum Dinamiskais Dabasgāze Siltumam (ja gadā patērējat virs 500 m3 (5269 kWh)) ir piemērots tieši jums!


Dinamiskajam jeb biržas produktam cena par nākamo mēnesi tiek noteikta divas darba dienas pirms tā sākuma un publicēta atbilstoši cenu izmaiņām International Exchange (ICE) biržas mājas lapā.


Lūdzu, ņemiet vērā, ka, izvēloties Elektrum Dabasgāze Dinamiskais produktu, jums nebūs pieejams Izlīdzinātais maksājums - norēķiniem pieejams tikai Rēķins.

- Bez līguma laušanas un produkta maiņas maksas.

- Beztermiņa līgums.

Aprēķināt mēneša maksājumu dabasgāzes kalkulatorā

Dabasgāzes biržas cena 2023. un 2024. gadā

Gāzes biržas cenas

Kur apskatīt aktuālo dabasgāzes biržas cenu?

Aktuālo dabasgāzes cenu jūs varat apskatīties ICE Report Center - Data (theice.com). Lapa ir starptautiska, publiska un pieejama tikai angļu valodā, tāpēc izskaidrosim, kam jums jāpievērš uzmanība. 

Lapā ir attēloti divi indeksi. Uz Elektrum dabasgāzes produktu attiecas tikai pirmais - TTF NATURAL GAS INDEX (TTFI), kas attēlots lapas augšējā daļā. Ievadot periodu lapas augšpusē, var iegūt arī vēsturiskos datus, taču, lai iegūtu aktuālos datus, periods nav jānorāda.

Tabulā ir četras kolonnas:

- Expiring Contract sadaļā ir minēti nākotnes mēneši, par kuriem šobrīd tiek slēgti nākotnes kontrakti (parasti nākamais mēnesis).  

- Expiry Date – priekšpēdējā mēneša darba dienā tiek aprēķināta nākamā mēneša cena, ņemot vērā tekošajā mēnesī slēgtos biržas darījumus par nākamo mēnesi. Piemērā zemāk – 30. oktobrī tiek publicēta cena par novembri. Rinda ar ierakstu šajā kolonnā ir atzīmēta treknrakstā un atspoguļo to cenu, par kuru nākamajā mēnesī Elektrum dabasgāzes Dinamiskā klientiem tiks piegādāta dabasgāze. (Kopējo maksājumu par dabasgāzi veido vairākas komponentes - dabasgāzes cena, maksa par pārvades un sadales pakalpojumiem, akcīzes nodoklis un PVN, kā arī maksa par tirdzniecības pakalpojumu un mēneša maksa, ja tāda ir noteikta līgumā).

- Published on – darba dienu datumi, kad tiek publicētas kontraktu cenas par nākotnes mēnešiem.  

- Index Price – dabasgāzes cena EUR/MWh bez PVN.

Dabasgāzes cenu nākamajam mēnesim aprēķina esošā mēneša priekšpēdējā darba dienā. Piemēram, 2023. gada 30. oktobrī tika aprēķināta dabasgāzes maksa 2023. gada novembrim. Rinda ar aktuālo dabasgāzes cenu ir atzīmēta treknrakstā. 

Dabasgāzes biržas cena

Cena ir norādīta EUR/MWh bez PVN.
Vairāk par to, no kā sastāv maksa par dabasgāzi, uzziniet šeit

Jums ir jautājumi un vēlaties sazināties ar Elektrum Klientu konsultantu? Piesakieties un mēs ar jums sazināsimies, lai pastāstītu vairāk par mūsu dabasgāzes produktu piedāvājumu.

Klientu biežāk uzdotie jautājumi par Elektrum Dinamisko dabasgāzes produktu

Kur var redzēt šī brīža aktuālo dabasgāzes biržas cenu?

Aktuālā cena apskatāma International Exchange (ICE) biržas mājas lapā. Lapā ir attēloti divi indeksi. Uz Elektrum dabasgāzes produktu attiecas tikai pirmais - TTF NATURAL GAS INDEX (TTFI), kas attēlots lapas augšējā daļā. Pēdējā rindā, kas ir treknrakstā, norādīta cena, par kādu nākamajā mēnesī Elektrum dabasgāzes Dinamiskā klientiem tiks piegādāta dabasgāze (cena ir norādīta EUR/MWh bez PVN, neiekļaujot maksu par pārvades un sadales pakalpojumiem, akcīzes nodoklis, kā arī maksu par tirdzniecības pakalpojumu un mēneša maksu, ja tāda ir noteikta līgumā).

Kas man ir jādara, lai mainītu dabasgāzes tirgotāju un noslēgtu dabasgāzes līgumu ar Elektrum?

Ja vēlaties noslēgt dabasgāzes tirdzniecības līgumu ar Elektrum, visērtāk tas izdarāms portālā, izmantojot kalkulatoru, atrodiet sev piemērotāko produktu un nospiediet „Slēgt līgumu”. Mēs parūpēsimies par visām formalitātēm, kas saistītas ar dabasgāzes tirgotāja maiņu.

Ja pieteikumu līguma slēgšanai iesniegsiet līdz mēneša 15. datumam, līgums stāsies spēkā jau no nākamā mēneša 1. dienas. Savukārt, ja pieteikumu iesniegsiet no 16. datuma, līgumu varēsim noslēgt ar aiznākamā mēneša 1. datumu.

Vai man ir jāsazinās ar iepriekšējo dabasgāzes tirgotāju, ja vēlos pāriet ar dabasgāzi pie Elektrum?

Noslēdzot dabasgāzes līgumu ar mums, līgums ar iepriekšējo tirgotāju par šo objektu tiks izbeigts automātiski. 

Vai ir iespējams pāriet uz Elektrum dabasgāzi, ja esmu pārmaksājis pie cita tirgotāja?

Ja esat pārmaksājis savam iepriekšējam dabasgāzes tirgotājam, tas nav šķērslis, lai pārietu pie mums. Mainoties tirgotājam, jums ir jāpaziņo faktisko skaitītāja rādījumu savam iepriekšējam tirgotājam. Ar šo rādījumu arī uzsāksim dabasgāzes līgumu pie mums. Ja veicāt maksājumu virs šī skaitītāja rādījuma, jūs varat vērsties pie iepriekšēja tirgotāja, lai saņemtu pārmaksātas naudas atmaksu.

Mainīgas vai fiksētas cenas dabasgāzes produkts? Vēlaties noskaidrot, kurš būs izdevīgākais tieši jūsu mājsaimniecībai? Veiciet aprēķinu un izvēlieties sev atbilstošāko!

Visi Elektrum dabasgāzes produkti - izvēlieties sev izdevīgāko!