Atpakaļ uz visiem jaunumiem

Elektriski apsildāmās grīdas – veids, kā samazināt apkures rēķinu

01. oktobrī, 2018.

Pieaugot komunālo pakalpojumu rēķiniem, mājsaimniecības un uzņēmēji meklē veidus, kā ietaupīt elektroenerģiju. Šajā rakstā aprakstīsim dažas no visefektīvākajām un viegli īstenojamām metodēm, lai samazinātu ar grīdas apsildi un ar to saistītās izmaksas.

Kādi nosacījumi ir jāievēro, lai apsildāmās grīdas darbotos energoefektīvi?

1) Izolācija

Viens no galvenajiem nosacījumiem ir uzmanības pievēršana enerģijas patēriņa ierobežošanai. Laba un pareiza ēkas izolācija nodrošina, ka siltumenerģija netiek izšķērdēta, samazinot siltuma zudumus līdz minimumam. Ir vērts izvērtēt savas dzīvojamās platības energoefektivitāti – vai māja ir siltināta (fasāde, cokola daļa, jumts), kādi logi tiek izmantoti (ar dubulto stiklu vai parastie) u. c. ar energoefektivitāti saistīti jautājumi, lai maksimāli samazinātu iespējamos siltuma zudumus ēkā.

Siltumizolācija ir svarīgs energoefektivitātes paaugstināšanas instruments ne tikai mājas fasādei, bet arī grīdai. Elektriski apsildāmās grīdas siltuma zudumus ievērojami var samazināt, uzstādot grīdas siltumizolācijas plāksnes. Izolācijas plāksnes virza siltumu uz vietu, kur tas ir nepieciešams, proti uz grīdas virsmu. Gadījumos, ja netiek izmantota siltumizolācijas plāksnes, tad siltums tiek pārvietots ne tikai uz grīdas virsmu, bet arī uz leju, kas nozīmē, ka elektroenerģija tiek veltīgi patērēta, apsildot kaimiņus vai pagrabstāvu. Izolācijas plāksnes ļauj apsildīt tieši grīdas virsmu (nepieciešamo apsildes platību) un notur siltumu ilgāk, tātad arī grīdas uzsildes reižu skaits samazināsies, attiecīgi arī samazinot apsildes izmaksas.

Vēl viens, visnotaļ, svarīgs ieguvums izolācijas plākšņu izmantošanā ir uzsildes laika samazināšana. Ar izolācijas plāksnēm grīdas uzsildes laiks līdz komforta temperatūrai samazinās no 2,5 stundām līdz, vien, 20 minūtēm (pēc Warmup testēšanas rezultātiem, kas veikta saskaņā ar standartu EN442-2).

Siltumizolācijas plāksnes, kas pārklātas ar javu, ir pieejamas dažādos biezumos – 6, 10, 20, 30, 40 un 50 mm biezumā. Siltumizolācijas plākšņu biezumu izvēlas atbilstoši telpas specifikai. Optimālais izolācijas plākšņu biezums ir 10 mm.

2) Elektriskie apsildes paklāji

Warmup Sticky MatTM ir pašlīmējošs apsildes paklājs ar uzstādīšanas un MŪŽA GARANTIJU. Paklāju iestrādā flīžu līmē, tam pa virsu klājot flīžu vai akmens grīdas segumu. Apsildes paklājs ir tikai 1,8 mm biezs un tam ir visplānākais fluorpolimēra pārklājuma apsildes kabelis, kas iestrādāts stikla šķiedras sietā. Pašlīmējošā apsildes paklāja galvenās priekšrocības ir:

  • Piemērots flīžu un akmens masas grīdām;
  • Jaunbūvēm un renovācijai;
  • Lielām un mazākām regulāras formas telpām;
  • Ideāli piemērots vannas istabām, virtuvēm;
  • Mūža garantija un uzstādīšanas garantija;
  • Nepaaugstina grīdas līmeni;
  • Ātra un vienkārša uzstādīšana.

Warmup piedāvā ne tikai apsildes risinājumus flīžu grīdām, bet arī laminātam, linolejam un citiem peldošo grīdu veidiem. Zem lamināta, koka vai jebkādām citām peldošajām grīdām Warmup piedāvājumā ir pieejams WLFH folijas apsildes paklājs. To uzstāda tieši zem grīdas apdares. Tikai 1 mm biezais kabelis ir iestrādāts alumīnija folijā, tādējādi apsildes paklājs nepaaugstina grīdas līmeni. To droši var uzstādīt gan sausās, gan mitrās telpās un tam nav nepieciešams papildu sazemējums. WLFH folijas apsildes paklāju ir viegli pielāgot telpas specifikai un tas ir ideāli piemērots dzīvokļiem un privātmājām, īpaši dzīvojamām telpām un guļamistabām. Arī WLFH folijas apsildes paklājam tiek nodrošināta 15 gadu garantija un uzstādīšanas garantija.

3) Termostati

Mūsdienās, teju katrā mājā ir pieejams bezvadu internets un internets viedtālrunī. Lai nodrošinātu augstas energoefektivitātes elektrisko apsildes grīdu regulēšanu un kontroli, viss, kas nepieciešams ir internets un gudra plānošana.

Apsildāmo grīdu temperatūras regulēšanā viens no svarīgākajiem elementiem ir termostats. Kādreiz tirgū bija pieejami termostati tikai ar ieslēgšanas un izslēgšanas funkciju, kas nozīmēja, ka konstanti tiek uzturēta vienāda temperatūra neatkarīgi no tā, vai tas ir nepieciešams vai nē.

Jaunākās paaudzes termostati kontrolē grīdas temperatūru, pamatojoties uz gaisa vai grīdas temperatūru, un to mēra ar grīdas vai gaisa sensoru. 4iETM Smart Wifi termostats nodrošina precīzu temperatūras kontroli, un, pateicoties tā pieejamajām funkcijām, ar to var ietaupīt līdz pat 25 % no patērētās elektroenerģijas.

Kādas funkcijas piedāvā 4iETM Smart WiFi termostats? Tas ir attālināmi vadāms termostats, kas vienmēr nodrošina pareizo temperatūru pareizajā laikā. 4iETM Smart WiFi termostatā ir iestrādāts gaisa un grīdas temperatūras sensors. Warmup piedāvā arī lietotni MyWarmupTM, ar kuras palīdzību iespējams veikt elektroenerģijas patēriņa monitoringu, grafiskā veidā attēlojot apsildāmās grīdas elektroenerģijas un izmaksu patēriņu. 4iETM Smart WiFi termostats ir savienojams ar bezvadu internetu, tādējādi nodrošinot attālinātu apsildes vadību ar viedtālruni, datoru vai planšetdatoru. Tāpat arī termostatu var vadīt ar skārienjutīga ekrāna palīdzību, kas atvieglo apsildes grafika programmēšanu. Termostats mācās no mājokļa iemītnieku paradumiem un piedāvā labākos apsildes režīmus, papildu ņemot vērā arī tuvākās nedēļas laika apstākļu prognozi.

Warmup termostatusvar savienot ar elektriski apsildāmajām grīdām, ūdemns apsildes sistēmām un radiatoriem.

Būtiskākās kļūdas, kas tiek pieļautas lietojot termostatus:

  1. Nepareizas temperatūras izvēle – pareiza temperatūras iestatīšana ir pats galvenais nosacījums, lai mājokļa iemītnieki justos ērti. Dzīvojamās telpās optimālā temperatūra ir +21°C, bet guļamistabās un visās pārējās telpās tā ir +18°C, vannas istabas ieteicamā temperatūra ir +23°C.
  2. Apsildes grafiku neveidošana – ir svarīgi izvērtēt savus ikdienas paradumus, lai varētu sastādīt vispiemērotāko apsildes grafiku, atbilstoši savam ikdienas režīmam.
  3. Termostata ieslēgšana un augstākas temperatūras uzregulēšana, ātrākai telpu sildīšanai – termostats nekontrolē, cik ātri apsildāmā platība uzsilst. Termostatu vislabāk ir uztvert kā temperatūras ierobežotāju. Tas ļauj pilnībā uzsildīt telpu, līdz tiek sasniegta iestatītā temperatūra un pēc tam temperatūra tiek uzturēta noteiktajā līmenī.
  4. Pilnīga apsildes izslēgšana, nevis snaudas režīma iestatīšana – daudzi cilvēki pilnībā izslēdz apkuri, kad dodas savās dienās gaitās, tomēr mājoklī ieteicams uzturēt snaudas režīma temperatūru +16°C. Vidējās temperatūras pazemināšana par 1 grādu var samazināt apkures rēķinu pat par 10%.

Raksts tapis sadarbībā ar SIA “Albau” – Warmup oficiālo pārstāvi Baltijas valstīs

Vairāk sadaļu