Lietošana

  • Iesakām iestatīt datoru hibernācijas režīmā (Hibernate) gadījumā, kad uz brīdi jāpārtrauc darbs, lai nedaudz vēlāk to atsāktu. Datora hibernācijas režīms ļauj lietotājiem saglabāt esošo darbu tādu, kāds tas ir, un pēc atgriešanās turpināt darbu tieši tajā vietā, kur tas tika atstāts. Datoru hibernācijas režīmā ieteicams iestatīt, kad tas ir neaktīvs vairākas minūtes.
  • Ieteicams pārbaudīt, vai datoram ir iespējams iestatīt automātisku ekrāna izslēgšanos vai iemigšanu (Sleep) pēc noteikta laika perioda, kad tas nav ticis izmantots. Tas noderēs gadījumos, ja pēkšņi jāpārtrauc darbs, nepagūstot to izslēgt vai iemidzināt (Sleep).
  • Miega jeb gaidīšanas režīmā dators turpina tērēt enerģiju. Šajā enerģijas taupīšanas režīmā lielākā daļa datora apakšsistēmu ir izslēgta, tomēr šim režīmam ir nepieciešams neliels enerģijas apjoms, lai saglabātu atmiņu, un reizēm ir vajadzīgs vairāk jaudas, lai veiktu plānotos uzdevumus. Tamdēļ, ja plānots datoru neizmantot ilgāku laika periodu, piemēram, divas stundas, iesakām to izslēgt pilnībā (Shut down), nevis iemidzināt (Sleep), jo miega režīmā tas tomēr patērē elektrību.
  • Attiecībā uz portatīvajiem datoriem iesakām uzreiz pēc uzlādes to atvienot no lādētāja, pretējā gadījumā tiek bojāts portatīvā datora akumulators, ietekmējot elektroierīces kalpošanas laiku, turklāt palielinās arī elektrības patēriņš.
  • Lai samazinātu datortehnikas elektrības patēriņu gaidīšanas režīmā, iesakām izmantot pagarinātājus ar slēdzi, kurā pieslēdz datoru, monitoru, printeri un citas ierīces, un, beidzot darbu, izslēgt pagarinātāja slēdzi.
  • Ērti atslēgt datortehniku no elektrotīkla palīdzēs viedā rozete, kas sniedz iespēju izslēgt elektroierīces attālināti ar viedtālruņa starpniecību – mobilo lietotni.

Jautājumi un atbildes par citām tēmām

Vairāk sadaļu