Izvēle

Ir pieejami vairāku veidu elektriskie sildītāji:

Apsildes veids

Darbības princips

Kam piemērots

Konvekcijas tipa sildītājs

Salīdzinoši ātri piesilda telpu ar siltā gaisa plūsmu, kas izplūst pa atverēm sildītāja augšdaļā, bet tā radītā gaisa plūsma telpā pārvieto arī putekļus.

Pārsvarā ir aprīkoti ar termostatu, kas ļauj regulēt siltuma intensitāti un ierīces darbošanās ilgumu, līdz ar to tas telpā uztur iestatīto temperatūru.

Pieejami arī modeļi ar papildu ventilatoru, kas veicina siltā gaisa cirkulāciju telpā.

Piemērots gadījumos, kad mājoklī nav pamatapsildes vai tā nenodrošina telpās nepieciešamo temperatūru.

Eļļas radiators

Darbības princips ir līdzīgs centralizētās apkures radiatoriem: tajā iepildīts šķidrs siltumnesējs – eļļa, kas uzsilstot nodod siltumu sildītāja metāla korpusam.

Telpu uzsilda lēnāk, bet pēc izslēgšanas atdziest ilgākā laikā, līdz ar to ir piemērots kā ilglaicīgs siltuma avots.

Siltumatdeve ir atkarīga no virsmas lieluma jeb sekciju skaita, tādēļ telpu ātrāk piesildīs ierīce ar lielāku sekciju jeb ribu skaitu.

Pieejami arī eļļas radiatori ar termostatu un papildu ventilatoru.

Tas ir piemērots gadījumos, kad esošā apsildes sistēma nespēj nodrošināt nepieciešamo telpu temperatūru.

Inerces sildītājs

Akumulējoša tipa elektriskais sildītājs, kas aprīkots ar siltuma akumulatoru jeb uzkrājēju – keramikas plāksni vai īpaša materiāla ķieģeļiem, kuros iebūvēts sildelements.

Šāda veida sildītāja cena ir augstāka, bet tas atdziest ilgākā laika periodā.

Aprīkots ar termostatu, dažkārt arī ar klātbūtnes sensoru, kas pazemina telpas temperatūru prombūtnes gadījumā, un atvērto logu sensoru, kas automātiski izslēdz ierīci vēdināšanas laikā.

Jāņem vērā, ka, izvēloties šādu sildītāju, temperatūra nepieciešamības gadījumā telpā mainīsies ilgākā laikā, nekā izmantojot citus elektriskos sildītājus.

Inerces sildītājs ir piemērots mājoklī, kur elektriskā apsilde ir vienīgais siltuma avots.

  • Jāņem vērā, ka 1 m2 apsildei nepieciešama 100 W jauda, tātad 10 m2 telpas apsildei jāizvēlas 1 kW jaudas sildītājs, 20 m2 telpas apsildei – 2 kW jaudas sildītājs utt.
  • Svarīgi, lai sildītājs būtu aprīkots ar termostatu, kas ļauj regulēt sildīšanas jaudu, nevis tikai ieslēgt un izslēgt sildītāju, un uztur telpā iestatīto temperatūru.
  • Ja telpā siltumu nepieciešams uzturēt ilgstoši, jāizvēlas konvekcijas sildītājs, kas telpu uzsildīs ātrāk un vienmērīgi.
  • Ja ir vēlme sildīt tikai to telpas daļu, kurā uzturas cilvēki, var izvēlēties infrasarkano staru sildītāju. Šāds sildītājs maksimālo sildīšanas jaudu sasniedz vien dažu sekunžu laikā, strauji radot siltumu tā siltumstarošanas zonā (sasildot tuvumā esošos ķermeņus, priekšmetus).

Jautājumi un atbildes par citām tēmām

Vairāk sadaļu