Izvēle

  • Svarīgākais, kam jāpievērš uzmanība, – cik lielai platībai paredzēta ierīce, kāda ir tās veiktspēja un līdz ar to arī elektrības patēriņš, kā arī skaņas līmenim, ko rada tās darbība. Skaņas jeb trokšņa līmenis šīm ierīcēm ir 25–50 dB amplitūdā.
  • Aicinām novērtēt arī ūdens patēriņu un tvertnes lielumu – attiecība starp tiem norāda mitrinātāja darbības laiku līdz nākamajai rezervuāra uzpildīšanai (parasti 10–15 h).
  • Ja gaisa mitrinātāju ir plānots izmantot vairākās telpās, jāizvēlas pēc iespējas vieglāka ierīce, lai to būtu ērti pārvietot.

Pamatā ir pieejami triju veidu gaisa mitrinātāji:

Veids

Priekšrocības

Trūkumi

Tradicionālie mitrinātāji attīrāmo gaisu iesūknē ierīcē, izfiltrē ar ūdens palīdzību, aizturot sīkas baktēriju, alergēnu un citu piesārņotāju daļas.

Vienkārši lietot.

Var izmantot jebkādu ūdeni (ne tikai destilētu).

Salīdzinoši mazs elektrības patēriņš.

Regulāri jātīra vai jāmaina iztvaikošanas filtri.

Skaļš.

Nereti spēj nodrošināt savu darbību tikai nelielā telpas daļā.

Tvaika mitrinātāji darbojas pēc principa – ūdens tiek uzkarsēts un telpā nonāk tvaika veidā.

Vienkāršs izmantojums.

Augsta veiktspēja.

Bērniem un mājdzīvniekiem nedroši, jo pastāv iespēja apdedzināties ar karstā gaisa tvaiku.

Patērē salīdzinoši daudz elektrības.

Ultraskaņas gaisa mitrinātāji – ultraskaņas viļņi rada ūdens miglu, neveidojot kondensātu un nepaaugstinot telpas temperatūru.

Ērti un droši lietojami.

Klusi un efektīvi, patērē līdz pat 80 % mazāk enerģijas nekā tradicionālie tvaika mitrinātāji.

Iebūvēts higrometrs vai higrostats uztur mitruma līmeni telpā.

Jāizmanto vismaz filtrēts ūdens, vislabāk – destilēts.

  • Iespējams iegādāties ultraskaņas gaisa mitrinātājus gan ar karstā, gan aukstā tvaika sistēmu. Izmantojot karstā tvaika sistēmu, ūdens tiek uzsildīts līdz aptuveni 80 grādiem, pēc tam tas tiek pārvērsts dūmakā, un, kad tā nonāk līdz mitrinātāja atverei, tvaika temperatūra ir aptuveni 40 grādu, kas ir patīkams siltuma līmenis, ar ko nevar apdedzināties. Savukārt aukstā tvaika sistēmā ūdens netiek uzsildīts, un tas uzreiz tiek pārvērsts mitrā dūmakā. Atsevišķi modeļi piedāvā ierīci izmantot arī kā ēteriskās eļļas difuzoru.
  • Aukstā tvaika gaisa mitrinātāji parasti ir lētāki, ar tiem vieglāk rīkoties, un tie nereti ir piemēroti lielākām telpām. Taču tie bieži vien ir arī skaļāki.
  • Savukārt karstā tvaika gaisa mitrinātāji ir klusāki, tie ātrāk spēj palielināt mitruma līmeni telpā, ir piemērotāki ziemeļu klimatam. Turklāt karstā tvaika modeļiem nav nepieciešama tik bieža tīrīšana.

Jautājumi un atbildes par citām tēmām

Vairāk sadaļu