Atpakaļ uz visiem jaunumiem

Veselīgi un garšīgi

17. jūnijā, 2019.

Blenderis – universāls palīgs ikvienā virtuvē. Ar tā palīdzību ātri un vienkārši var pagatavot dažādus gardus ēdienus, bet kokteiļu un augļu dzērienu pagatavošanā tas ir neaizvietojams palīgs. Mūsdienās ražo trīs tipu blenderus, bet būtībā tie ir paredzēti vienam un tam pašam mērķim – pārtikas produktu sasmalcināšanai.

Rokas blenderis

Tas ir ērti paņemams rokā un piemērots šaurām virtuvītēm, jo aizņem maz vietas, turklāt produktu blendēšanai var izvelēties jebkuru pieejamo trauku. Ar rokas blenderi var sablendēt arī pavisam nelielu produktu daudzumu, ko dažkārt ir grūtāk paveikt ar galda blenderi.

Stacionārs jeb galda blenderis

Šis blenderis virtuvē aizņem ievērojami vairāk vietas, bet galvenā priekšrocība ir tā,   ka blenderis var darboties patstāvīgi, kamēr cilvēks dara ko citu. Tāpat arī galda blenderī produktus izdosies sasmalcināt viendabīgāk un ātrāk, īpaši, ja blendējamo produktu apjoms ir liels.

Mix and go jeb sporta un ceļotāju blenderis

Parocīgs blenderis, ja sagatavoto dzērienu vēlies paņemt līdzi – blendējamo krūzes izmēra trauku var noņemt, uzlikt vāku un doties ceļā.

Kam jāpievērš uzmanība, iegādājoties blenderi?

  • Jauda. Viens no faktoriem ir jauda, kas svārstās robežās no 200 vatiem ikdienišķākiem blenderiem līdz pat 2200 vatiem lieljaudas blenderiem. Jo tā ir lielāka, jo vieglāk būs sasmalcināt cietākas sastāvdaļas. Ieteicams izvēlēties ierīci ar vismaz 500 W jaudu, jo blenderis ar mazāku jaudu ātri uzkarsīs un ik pēc neilga laika sprīža būs jāļauj tam atpūsties. Taču jauda nav vienīgais rādītājs – svarīgs ir arī apgriezienu skaits, proti, cik ātri griežas asmens. Jo vairāk apgriezienu, jo ātrāk produkti tiek sablendēti. Tas gan ne vienmēr nozīmē, ka blenderis ar augstāku apgriezienu skaitu produktus sasmalcinās kvalitatīvāk.
  • Asmens. Jo izturīgāks tas ir, jo cietākus produktus varēs sasmalcināt. Visspēcīgākais un izturīgākais ir asmens ar robiņiem. Jāraugās, lai asmeņi atrastos iespējami tuvāk krūzes pamatnei, jo tas nodrošinās vienmērīgāku un kvalitatīvāku smalcināšanu. Smūtija blenderim optimāli ir četri krusteniski izvietoti asmeņi, bet ir arī modeļi ar sešiem asmeņiem. Ja asmeņu skaits ir mazāks, vēlams, ka tie ir ieliekti, nevis taisni – tie produktus sasmalcinās labāk.
  • Aizsardzība pret motora pārslodzi. Blenderi ar maksimālo jaudu jeb apgriezienu skaitu nedrīkst darbināt pārlieku ilgi, pretējā gadījumā var pārslogot motoru. Katram modelim pieļaujamais laiks ir atšķirīgs un to var atrast lietošanas instrukcijā. Savukārt dārgākiem modeļiem ir īpaša aizsardzība pret motora pārslodzi, kas motoram pārkarstot, izslēdz ierīci.

Praktiski ieteikumi

  • Neatkarīgi no tā, cik bieži izmantosi blenderi, izvērtē, vai noskatītajam modelim ir gana ērti slēdži. Ja slēdzis manuāli jātur ieslēgts līdz smalcināmie produkti ieguvuši īsto konsistenci, nebūs parocīgi strādāt.
  • Rokas blenderim novērtē tā rokturi – vai tas viegli neizslīdēs no rokām. Atsevišķiem modeļiem rokturi ir ar neslīdošu gumijas pārklājumu.
  • Vēlams, lai blenderim ir arī pulsāra poga, ko lieto, maisot ēdienu, piemēram, tortes biskvīta mīklā iemaisot miltus vai blendējot karstu ēdienu.

Idejas garšīgam un veselīgam kokteilim – izvēlies sastāvdaļas pats!