Lietošana

Populārākie gatavošanas režīmi un to skaidrojumi:

Abpusējas cepšanas režīms.png

Abpusējas cepšanas režīms.

Tiek izmantots gan augšējais, gan apakšējais sildelements. Režīms piemērots dažādu tradicionālu ēdienu pagatavošanai.

Apakšējais cepšanas režīms.png

Apakšējais cepšanas režīms. Paredzēts ēdieniem, kam nepieciešams vairāk apcept tieši apakšu, piemēram, svaigo kūku pamatnēm. Šajā režīmā kūkas apakšdaļa neizmirkst.

Grila režīms.png

Grila režīms. Paredzēts ēdienu apbrūnināšanai, lai padarītu to virsmu kraukšķīgu, piemēram, karstmaizīšu pagatavošanai.

Apakšējais cepšanas režīms kopā ar grilēšanas funkciju.png

Apakšējais cepšanas režīms kopā ar grilēšanas funkciju. Piemērots ēdienu gatavošanai, kam nepieciešams apcept apakšu un apbrūnināt augšu, piemēram, pīrāgu, kraukšķīgas picas pagatavošanai.

Grila režīms ar ventilatora funkciju.png

Grila režīms ar ventilatora funkciju.

Ar ventilatora palīdzību karstais gaiss nodrošina vienmērīgu maltītes pagatavošanu, vienlaikus apbrūninot un padarot kraukšķīgu tā virspusi.

Karstā gaisa režīms, izmantojot augšējo un apakšējo sildelementu kombinācijā ar ventilatoru.png

Karstā gaisa režīms, izmantojot augšējo un apakšējo sildelementu kombinācijā ar ventilatoru.

Tiek nodrošināta vienmērīga produktu cepšana no augšas un apakšas. Iespējama produktu cepšana divos līmeņos. Uzstādot termostatu uz 0, var izmantot kā atkausēšanas režīmu.

Konvekcijas jeb karstā gaisa režīms.png

Konvekcijas jeb karstā gaisa režīms, izmantojot gredzenveida karsēšanas elementu un ventilatoru.

Karstums tiek vienmērīgi izkliedēts pa visu cepeškrāsni, tādējādi maltīte tiek pagatavota vienmērīgi no visām pusēm un tiek paātrināts arī gatavošanas process. Režīms piemērots vairāku ēdienu gatavošanai vienlaicīgi (līdz pat trim līmeņiem) pie nosacījuma, ka sakrīt visu ēdienu gatavošanas temperatūras. Režīmu var izmantot produktu atkausēšanai, iestatot temperatūru uz 0.

Kas vēl jāņem vērā, izmantojot cepeškrāsni:

  • Gatavošanas laikā pēc iespējas retāk jāatver cepeškrāsns durvis, jo, katru reizi atverot durvis, krāsns iekšējā temperatūra krītas, pēc tam būs nepieciešams patērēt papildu enerģiju, lai sasniegtu līdzšinējo temperatūru.
  • Iespēju robežās gatavot vairākus ēdienus vienlaikus dažādos cepeškrāsns līmeņos.
  • Svarīgi izmantot cepeškrāsns iespējas atbilstoši konkrētajam ēdienam, piemēram, apakšējās cepšanas/karsēšanas režīms ir piemērots ēdieniem, kam nepieciešams vairāk apcept tieši pamatni (pica, atsevišķas kūkas), abpusējais cepšanas/karsēšanas režīms piemērots tradicionālo ēdienu pagatavošanai, savukārt augšējais cepšanas/karsēšanas režīms paredzēts ēdieniem, ko nepieciešams apbrūnināt, piemēram, sacepumiem.
  • Lai samazinātu elektrības patēriņu, ieteicams nesildīt cepeškrāsni pirms maltītes gatavošanas, ja vien tas nav īpaši norādīts atbilstošajā receptē.
  • Ja iespējams, ieteicams gatavot maltīti, izmantojot konvekcijas režīmu. Izmantojot šo režīmu, receptē norādīto gatavošanas temperatūru var samazināt par 20 °C (ievērojot maltītes specifiku, precīzas norādes ieteicams skatīt elektroierīces lietošanas instrukcijā). Zemāka temperatūra nozīmē mazāku elektrības patēriņu.
  • Savukārt, pēc iespējas izmantojot tvaika funkciju, ēdiens tiks pagatavots par 20–30 % ātrāk nekā ar tradicionālo režīmu – patērējot mazāk enerģijas, turklāt labāk saglabājot uzturvērtību.
  • Lai samazinātu elektrības patēriņu, cepeškrāsni ieteicams izslēgt 10–15 minūtes pirms ēdiena gatavošanas beigām, neatverot tās durvis, jo siltums tajā vēl saglabāsies.
  • Svarīgi pārliecināties, vai cepeškrāsns durvis cieši noslēdzas, vai nav jānomaina blīvgumijas un durvju mehānismi, lai siltums neizplūstu no cepeškrāsns un lieki netērētu elektrību iestatītās temperatūras uzturēšanai.

Jautājumi un atbildes par citām tēmām

Vairāk sadaļu