Kopšana

  • Pirms tīrīšanas elektriskā tējkanna ir obligāti jāatvieno no strāvas un jāļauj tai pilnībā atdzist.
  • Ieteicams regulāri noslaucīt tējkannas ārpusi ar mitru drānu, lai no virsmas notīrītu netīrumus un putekļus.
  • Elektriskās tējkannas sildelements ir regulāri jāatkaļķo, jo 1 mm apkaļķojuma slānis palielina elektrības patēriņu par 10 %.

Dažādas metodes, kā atbrīvoties no kaļķakmens

  • Izmantojot citronskābi

Ieber elektriskajā tējkannā citronskābes paciņu (50 g), ielej maksimāli pieļaujamo ūdens daudzumu un uzvāra ūdeni. Tad izslēdz tējkannu un nogaida, kamēr kaļķakmens nogulsnes nedaudz atmirkst. Atkārtoti uzvāra ūdeni un pēc tam to izlej no tējkannas. Nogulšņu paliekas no tējkannas sieniņām notīra ar sūkļa palīdzību. Pēc tam tējkannu rūpīgi izskalo ar tīru ūdeni. Šo tīrīšanas metodi parastām tējkannām var izmantot regulāri, bet elektriskajām – ne biežāk kā reizi mēnesī, jo citronskābe reaģē ar cauruļveida elektriskā sildītāja krāsainajiem metāliem, veicinot tā pakāpenisku sabrukšanu.

  • Izmantojot citronu sulu un cepamo sodu

Piepilda tējkannu ar ūdeni līdz maksimālajai atzīmei un pievieno 2‒3 ēdamkarotes citrona sulas un 1 ēdamkaroti cepamās sodas. Uzkarsē līdz vārīšanās temperatūrai un ļauj šķīdumam nostāvēties 30 minūtes. Pēc tam izlej šķidrumu no tējkannas un rūpīgi izskalo ar tīru ūdeni.

  • Izmantojot speciālos atkaļķošanas līdzekļus

Tirdzniecības vietās ir iespējams iegādāties speciālus tējkannas atkaļķošanas līdzekļus, kas jāizmanto atbilstoši tā lietošanas norādījumiem.

Jautājumi un atbildes par citām tēmām

Vairāk sadaļu