Lietošana

  • Elektrības patēriņš samazinās, ja elektriskajā tējkannā vāra tikai nepieciešamo, nevis maksimāli iespējamo ūdens daudzumu. Savukārt, ja tiek vārīts mazāks ūdens daudzums, nekā norādīts konkrētajai tējkannai, tas var izraisīt ierīces pārkaršanu, potenciāli sabojājot to un, iespējams, radot īssavienojumu.
  • Ja tējkannai ir temperatūras regulācijas režīmi, ūdens uzsildīšanas pakāpe jāizvēlas atbilstoši konkrētajam dzērienam. Lielākajai daļai elektrisko tējkannu ir dažādi temperatūras iestatījumi noteiktiem dzērieniem, piemēram, tējai, kafijai un karstajai šokolādei.
  • Vārīšanas laikā ir jāpārliecinās, ka elektriskās tējkannas vāks ir aizvērts. Tas neļaus siltumam lieki izplūst telpā.
  • Ja tējkanna netiek lietota, tā ir jāatvieno no kontaktligzdas. Atstājot to gaidīšanas režīmā, tiek patērēta enerģija pat tad, kad tā netiek lietota. Gaidīšanas režīms parasti ir tām elektriskajām tējkannām, kurām ir papildu funkcijas, piemēram, attālinātā ūdens uzsildīšana, vēlamās temperatūras uzturēšana u. c., kā arī tējkannām ar digitālo displeju. Lai noteiktu, vai tējkanna gaidīšanas režīmā patērē enerģiju, viens no indikatoriem ir gaisma jeb lampiņa, kas paliek ieslēgta pēc ūdens vārīšanas.

Jautājumi un atbildes par citām tēmām

Vairāk sadaļu