Lietošana

Ēst gatavošana, arī fritēšana, ir māksla, taču, tāpat kā jebkuras citas gatavošanas metodes gadījumā, vienmēr ir svarīgi ievērot drošību!

  • Lai novērstu eļļas izšļakstīšanos, izvairieties no ūdens izmantošanas fritera ierīces tuvumā, rūpīgi noslaukiet fritera ierīci pēc tīrīšanas, kā arī nosusiniet produktus (piemēram, izmantojot papīra dvieli) pirms iegremdēšanas eļļā.
  • Cepšanai izmantojiet tikai eļļas ar augstu dūmošanas punktu. Dūmošana liecina, ka eļļā esošās vielas sāk sadalīties kaitīgos savienojumos. Dažādām eļļām dūmošanas punkts var svārstīties no 160 °C līdz pat 230 °C. Fritēšanai piemērotas būs eļļas ar dūmošanas punktu virs 180 °C, piemēram, augu eļļas (rapšu, saulespuķu u. c.), olīveļļa nav ieteicama un arī sviestu nevar lietot fritēšanai.
  • Centieties saglabāt vienmērīgu eļļas temperatūru. Temperatūrai pazeminoties, ēdienam var tikt pārcepta ārpuse un nepietiekami pagatavota iekšpuse. Tādēļ nepiepildiet cepšanas tvertni pārāk blīvi, labāk gatavot nelielas porcijas. Savukārt atdzesētiem vai atkausētiem produktiem jāļauj sasilt līdz istabas temperatūrai un tikai tad tos var cept.
  • Kvalitatīva fritera detaļas: rezervuārs (tilpne) ir viegli izceļams no korpusa, izņemama spirāle no eļļas rezervuāra, vēlams, lai vākā būtu iebūvēts filtrs, kas novērš cepšanas aromātu izplatīšanos.
  • Izmantojot friteri, novietojiet to uz gāzes vai elektriskās plīts virsmas un tvaika nosūcēju ieslēdziet uz pilnu jaudu – tas samazinās cepšanas smaržas izplatīšanos pa visu māju.

Jautājumi un atbildes par citām tēmām

Vairāk sadaļu